НОВИНИ

Білоруська міліція відпустила затриманого українського правозахисника

Правозахисника, одного з організаторів «Україна без Кучми» Володимира Чемериса, затриманого у Мінську 4 травня, відпустили на волю.

Про це повідомив заступник голови білоруського правозахисного центру «Вясна» Валентин Стефанович.

За його словами, Чемерис поїхав до Київа на автобусі, оскільки через затримання пропустив свій потяг.

Разом з Чемерисом також відпущено п'ятьох затриманих російських правозахисників.

Як повідомлялось, Володимира Чемериса, який приїхав до Мінська 4 травня для участі в конференції з прав людини, затримала білоруська міліція. Разом з Чемерисом також затримали російських правозахисників Вікторію Громову, Любов Захарову, Ірину Пайкачеву Юрія Джибладзе, а також Олександра Мнацаканяна. Усіх їх затримали в приміщені правозахисного центру «Вясна».

Причиною затримки названі перевірки у зв'язку з терактом в метро у Мінську 11 квітня.

За деякими даними, затримання Чемериса може бути пов’язане з останнім конфліктом в україно-білоруських стосунках.

Як відомо, президент Білорусі Олександр Лукашенко не приїхав на роковини аварії на ЧАЕС, після чого негативно і зневажливо висловився на адресу керівництва України.

Чемерис є відомим правозахисником, керівником Інституту «Республіка», членом Української Гельсинської спілки з прав людини.

За інформацією правозахисного центру «Вясна», затримані у Мінську правозахисники внесені до списку осіб, присутність яких на території Білорусії небажана.

За словами Стефановича, затримання міліцією правозахисників свідчать про спроби білоруської влади нейтралізувати їх, а також зірвати презентацію доповіді міжнародних експертів щодо подій 19 грудня 2010 року у Мінську.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.