«Замість того, щоб зменшити ажіотаж, його фактично піднято», – зазначив Сугоняко.
За його словами, попит населення на валюту в країні є економічно обгрунтованим, і цього Нацбанку не змінити, а що стосується ажіотажного попиту, то його не можна зупинити, тільки відкласти окремими заходами.
Сугоняко зазначив, що стратегія Нацбанку в питанні обмеження попиту на валюту серед населення є правильною, проте необхідно зняти ризики з валютного ринку.
На думку народного депутата України Андрія Сенченка (БЮТ), введення паспортизації валютообмінних операцій є «нехтуванням прав людини».
«Люди не звикли ходити з паспортами, а «чорний» ринок поки не адаптувався», – сказав політик.
Крім того, це зобов`язання несе певну загрозу перед процесом виборів у країні, оскільки паспортні дані можуть вилучатися по можливості для використання в інших цілях, зазначив депутат.
Як повідомлялось, 23 вересня набула чинності постанова НБУ, якою банки зобов'язані фіксувати прізвище, ім'я, по батькові особи, що здійснює операцію з обміну валюти, у довідках і квитанціях.
Цією постановою Нацбанк також збільшив ліміт продажу готівкової інвалюти в одні руки з 80 тис. гривень до 150 тис. гривень (в еквіваленті) на день
Асоціація українських банків звернулася до Нацбанку із проханням скасувати вимогу про пред'явлення паспортів під час валютообмінних операцій до 50 тис. гривень
Нагадаємо, НБУ констатує зменшення денного обсягу купівлі населенням готівкової інвалюти в 4,3 разу до 52 млн доларів 23 вересня порівняно з 22 вересня.