НОВИНИ

Нацбанк відзвітував, що українці стали в чотири рази менше купувати валюту

Національний банк констатує зменшення денного обсягу купівлі населенням готівкової інвалюти в 4,3 разу до 52 млн доларів 23 вересня (після набуття чинності вимоги про пред'явлення паспортів при валютообмінних операціях) порівняно з 22 вересня.

Про це на брифінгу повідомив директор генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олена Щербакова.

З її слів, Нацбанк очікує збереження таких показників денного обсягу купівлі валюти.

Щербакова зазначила, що в п'ятницю, 23 вересня, населення купило 52 млн доларів, а здало 98 млн доларів, у той час як у четвер, 22 вересня, населення купило 222 млн доларів, а здало 69 млн доларів.

Директор департаменту контролю, методології й ліцензування валютних операцій НБУ Надія Пасенова підкреслила, що банки зобов'язані копіювати тільки першу сторінку паспорта при проведенні валютообмінних операцій на суму до 50 тис. гривень.

З її слів, водійські, пенсійне посвідчення й військовий квиток не можуть прийматися банками в таких випадках.Нагадаємо, 23 вересня набула чинності постанова Національного банку, що зобов'язала банки фіксувати прізвище, ім'я, по батькові особи, що здійснює операцію з обміну валюти, у довідках і квитанціях.

Цією постановою Нацбанк також збільшив ліміт продажу готівкової інвалюти в одні рук з 80 тис. гривень до 150 тис. гривень (в еквіваленті) на день 

Національний банк пояснив введення вимоги про пред'явлення фізичними особами паспортів під час валютообмінних операцій виконанням рекомендацій Міжнародної організації з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей, отриманих злочинним шляхом (FATF).

Водночас, більшість економістів сходяться на думці, що контроль НБУ за валютними операціями лише зажене цю галузь «у тінь». При цьому можуть виникнути технічні проблеми, які унеможливлять моніторинг, а відповідно і контроль, за обмінними операціями з боку НБУ. 

Асоціація українських банків звернулася до Нацбанку із проханням скасувати вимогу про пред'явлення паспортів під час валютообмінних операцій до 50 тис. гривень

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.