«Влада повинна більше розмовляти, переконувати, давати необхідну аргументацію і бути більш відкритою. Бо, наприклад, коли ми вносимо бюджет, потрібно сказати – чому саме такий бюджет, чуму саме така дохідна частина бюджету, с чого вона складається. В принципі це робиться, але це робиться не достатньо», – заявив спікер.
Також Литвин зазначив, що наростання невдоволення суспільства діями влади може пояснити тим, що в Україні вже сформувалось суспільство споживання.
«Те, що невдоволення зростає, цьому є об’єктивні причини. Ми ж прекрасно розуміємо, що не демонструють задоволення навіть у вгодованій, ситій Європі. Це свідчить про те, що сьогодні ми маємо суспільство споживання. В тому числі і Україна стає суспільством споживання, а раніше ми були ідеологічним суспільством», – зазначив Литвин.
Як повідомлялось, свій рецепт заспокоєння суспільства Литвин підкріпив черговою обіцянкою, що законопроект, який скасовує соціальні пільги для окремих категорій населення, на найближчому пленарному тижні розглядатися не буде.
«Я повинен заспокоїти людей і енергію применшити тих, хто там займається організацією чергових акцій, на найближчий пленарний тиждень у планах Верховної Ради немає розгляду цього питання», – сказав спікер.
Тим часом в різних містах України відбуваються акції протесту проти скасування пільг. 28 вересня проти скасування пільг мітингували близько 2 тисяч людей у Полтаві, і 1 тисяча – у Запоріжжі. 27 вересня – у Донецьку.
20 вересня мітинг під стінами парламенту переріс у сутички із правоохоронцями. Кількатисячний натовп намагався прорватися у приміщення Верховної Ради. Більшість мітингарів складали ветерани-афганці та чорнобильці. Вони виступали проти ухвалення змін до законодавства, щозначно урізає їхні пільги.