В офіційному листі до національного парламенту Розенталь написав: «Розслідування у справі Магнітського триває і треба слідкувати за судовим процесом в Росії. Я хочу дочекатися результатів процедури. Але якщо результати дадуть вагомі підстави, тоді я маю намір підняти питання наступних дій на рівні ЄС».
Лист став відповіддю на резолюцію голландського парламенту, яка закликала Гаагу покарати посадовців.
Коментуючи заяви міністра його речник у письмовій відповіді зазначив: «Голландський парламент стурбований смертю Магністького. Розслідування російського кримінального суду мають продовжитись та винні повинні бути покарані. Російське слідче управління подовжило термін розслідування у справі Магнітського до 24 листопада 2011 року».
Таким чином, на думку аналітиків, до кінця листопада Розенталь має дві можливості. Він може на рівні Брюсселю ініціювати заборону видачі віз відповідним чиновникам та замороження їх активів. Проте, такі дії не отримають повного схвалення серед країн членів ЄС. З іншого боку Розенталь може в односторонньому порядку додати групу російських посадовців до «чорного списку» Шенгенської зони. За правилами Шенгену, якщо одна країна-член називає когось персоною нон-грата, всі інші 25 країн мають дотримуватись заборони в’їзду цієї особи до зони.
Разом з тим, колишній роботодавець Магнітського, Білл Браудер зазначив, що «Росіяни гарно попрацювали, переконуючи західних політиків в тому, що вони мають почекати на реформи Мєдвєдєва, тоді як це була лише пуста риторика, яка мала підтримувати прихильність Заходу до Росії». Браудер також додав: «Ми давно вже залишили надію на правосуддя в Росії, тому що люди, які працюють в системі російського судочинства були тими, хто вбив Магнітського та приховали злочин. І це не виправиться за президентства Путіна. Саме тому ми так важко працюємо, щоб добитися справедливості поза кордонами Росії».