НОВИНИ

Еміграція з Росії б'є рекорди

За останні три роки кількість російських емігрантів перевищила 1,2 млн. Це найбільша цифра з часів розпаду СРСР. Про це пише американське видання Business Insider.

Як пише Business Insider, зріст корупції, хабарництва та судових переслідувань змушують нове покоління російських підприємців залишати країну. 

За інформацією видання, основна частина емігрантів – це молодь, представники середнього класу та молоді підприємці.  

Найбільшим страхом молодих російських підприємців є не конкуренти чи банкрутство, а візит корумпованих державних органів. Як пише The Time Magazine, на «переговори» з ними у 2010 році росіяни витратили $581млн. Ця сума, за даними Міністерства економіки РФ, в 13 разів перевищує суму хабарів 2005 року.

Як додає американське видання The Time Magazine, згідно з останніми дослідженнями Всеросійського центру вивчення громадської думки, 21% росіян хочуть емігрувати з країни, тоді як у 1991 році після розпаду Радянського Союзу ця цифра сягала 5%. Більшу частину опитаних складає саме молодь, на яку, як зазначає видання, президент Мєдвєдєв розраховував, як на рушійну силу прогресу та розбудовників центру сучасних технологій Сколково – аналогу американської Силіконової долини.

Говорячи про перспективи повернення росіян на Батьківщину, видання наводить слова російського емігранта Андре Гейма – Нобелівського лауреата з фізики 2010 року. Зокрема, коли його запитали, що йому потрібно, аби повернутися та працювати на батьківщині, Гейм відповів: «Реінкарнація».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.