Кучма зауважив, що найперша і найважливіша відмінність української революції від арабських – повага до життя людини, незастосування сили. За його словами, незважаючи на всю складність процесів, що відбувалися під час президентської виборчої кампанії 2004 року, всі політичні інститути і сили доклали всіх зусиль, аби революція відбувалася в мирному європейському руслі.
«Потрібна була воля президента, щоб правоохоронні органи і силові структури діяли в рамках закону. І треба віддати належне всім політичним лідерам – і «біло-синім», і «помаранчевим», за те, що ми не допустили застосування сили. Ми довели, що ми – європейці. І ми в цьому сенсі підтримали і Європу. Складно собі уявити, що було б, якби ситуація розвивалася за іншим сценарієм», – сказав він.
Кучма також зауважив, що друга істотна відмінність української революції в тому, що вона проходила на тлі економічного зростання і не була пов`язана з економічними проблемами.
Крім того, за його словами, на відміну від арабських країн, проблеми багаторічної незмінності політичних лідерів в Україні перед Помаранчевою революцією не існувало. «Незважаючи на рішення Конституційного Суду, я вважав, що два президентські терміни для мене достатньо. Люди повинні відпочити від лідерів, подивитися на інших», – наголосив Кучма.
Незважаючи на ці принципові відмінності, він вважає, що Україна і світ в цілому повинні винести уроки з того, що відбулося і відбувається на Африканському континенті. Зокрема, мова йде про роль міжнародних інститутів.
«Нам би хотілося, щоб роль ООН була роллю. Щоб рішення Ради Безпеки виконувалися, щоб була довіра до цих структур», – підкреслив він.
Нагадаємо, раніше екс-прем’єр Юлія Тимошенко заявляла, що у випадку повного розчаровуння народу у владі, Україні загрожує вибух нової революції, аналогічної до хвилі революцій в Північній Африці та на Середньому Сході»