НОВИНИ

Німеччина з Китаєм закликають коаліцію відмовитися від війни у Лівії

Німеччина і Китай 1 квітня закликали знайти політичне рішення конфлікту в Лівії й відмовитися від подальшого застосування сили. Про це йдеться в спільній заяві за підсумками зустрічі в Пекіні німецького і китайського міністрів закордонних справ Ґідо Вестервелле та Яна Цзечі.

Китайський міністр висловив занепокоєння повідомленнями про загибель мирних жителів під час бойових дій у Лівії.

Представники Німеччини й Китаю утрималися при голосуванні в Раді безпеки ООН щодо тексту резолюції, яка санкціонувала «всі необхідні заходи» для захисту цивільного населення Лівії.

Обидві країни не беруть участі в операції сил міжнародної коаліції, що завдають ударів по позиціях військ Муаммара Каддафі.

Як повідомлялось, 30 березня повстанці втратили важливий нафтовий порт Рас Лануф, а також сусіднє місто Бін Джавад. Утримуване повстанцями місто Місрата на заході країни також зазнало наступу військ Муаммара Каддафі. Крім того, повстанці покинули прибережне місто Адждабія

Згодом літаки міжнародної коаліції завдали удару по колоні лівійських урядових військ, що наступали у напрямку міста Адждабія.

31 березня НАТО взяло на себе командування міжнародною повітряною операцією в Лівії

Нагадаємо, Рада Безпеки ООН 17 березня ухвалила резолюцію щодо ситуації в Лівії, після чого коаліція п'яти західних країн - США, Франції, Великобританії, Канади та Італії — почала завдавати ракетних та авіаударів по території Лівії.

Представники НАТО стверджують, що вся авіація режиму Каддафі під контролем і в повітря не підніметься, а можливість наземної операції міжнародні сили, як і раніше, відкидають.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.