В 2002 році американська дослідницька інституція Pew Research Centre почала проводити опитування в ісламському світі для свого проекту Проект глобального ставлення (Global Attitudes project). Загальні тенденції дослідження показують, що підтримка тероризму з часом зменшується, а підтримка демократії зростає.
Міжнародний імідж США, який рекордно знизився після вторгнення в Ірак, з того часу покращився, проте не всюди. Наприклад, в Індонезії в 2000 році 75% населення сприймали США загалом позитивно, вже в 2006 році таке сприйняття впало до 30%, а в 2011 році досягло 54%. В Пакистані та Туреччині прихильність до США в 2000 році становила 23% та 52% відповідно, в 2011 році – 11% та 10%. Громадяни цих країн в інтерв`ю висловлюють побоювання, що США в будь-який момент може вторгнутись і до них. Крім загальнопоширеного незадовлення втручанням США в Іраку та Афганістані, причинами псування відносин багатьох країн зі США є посилення візового режиму та скорочення програм обміну зразу ж після терактів.
Разом з тим, підтримка тероризму в арабських країнах була досить високою поки він не торкався конкретно їх країн. Так, в Індонезії, підтримка радикального насильства впала з 26% до 20% після перших бомбувань в Балі в 2002 році, а після бомбардувань в 2005 році – до 11%. Найбільше ж падіння підтримки тероризму сталося в Марокко. Зокрема, в 2006 після хвилі підриву бомб в країні протягом кількох попередніх років 80% громадян вважали, що насильстов проти цивільного населення не може бути нічим виправдане. В 2004 році таких людей було менше 40%. В Туреччині підтримка того, що Бен-Ладен «робить правильну справу» впала з 15% перед підривами бомб в Стамбулів в 2002 році до 7% після цієї події та до 3% в 2005 році. В Єгипті атаки 2005 та 2006 року призвели до того, що 68% громадян були «дуже або деяким чином струбовані» зростанням ісламістського екстремізму.
Разом з тим, відкидання тероризму не переросло в підтримку секуляризму західного зразка. Більшість населення мусульманських країн, включно з Єгиптом, бажає, щоб політична система мала й релігійний елемент. Релігія здобуває нове місце в житті людей, а тому багато дослідників говорять про нову хвилю соціального та релігійного консерватизму, яка чекає на ісламський світ в майбутньому.
Як повідомлялось, результати опитування Pew також свідчать, що у мусульманських країнах більшість населення відмовляється вірити, що теракти 11 вересня влаштували араби.
Нагадаємо, сьогодні у багатьох країнах світу відбудеться низка заходів, присвячених вшануванню пам'яті жертв терактів 11 вересня 2011 року у США.