Італійці протестують проти декрету уряду, так званого фінансового маневру, що передбачає комплекс антикризових заходів.
Сутички й напруга між учасниками маніфестацій і співробітниками правоохоронних органів спостерігалися в таких великих містах, як Рим, Мілан і Турін, де деякі протестувальники закидали яйцями, петардами та димовими шашками офіси різних банків, зокрема представництва Банку Італії.
У Неаполі хтось із супротивників економічної політики уряду кинув кілька петард та яєць у бік правоохоронців. У результаті вісім поліцейських дістали поранення і були доправлені до лікарні.
Загальний восьмигодинний страйк було оголошено на Апеннінах найбільшою в країні профспілкою – Загальною італійською конфедерації праці (Cgil). Мета акції – закликати уряд Сильвіо Берлусконі внести кілька змін у декрет, що передбачає економію 20 мільярдів євро 2012 року та ще 25,5 мільярда євро 2013 року завдяки скороченню державних витрат і запровадженню нових податків і зборів.
В усій країні у вівторок проведено загалом понад сто масових маніфестацій і акцій протесту, протягом восьми годин не працювали державні установи, банки й пошта, не їздило багато автобусів, потягів, поромів і не літали літаки.
А містечко Філеттіно на знак протесту проти заходів економії, затверджених урядом Сильвіо Берлусконі, оголосило незалежність та ввело в обіг власні гроші. Філеттіно, розташоване в центрі Італії, вирішило стати князівством і вимагає автономії. 554 його жителі не хочуть злиття з сусіднім містом Треві.
На тлі загальнонаціонального страйку у вівторок верхньою палатою італійського парламенту (сенатом) розпочато обговорення фінансового маневру, багато положень якого викликали обурення як представників опозиційних сил, так і громадськості.
Як повідомлялося, уряд Італії прийняв пакет антикризових заходів на €45,5 млрд.
Нагадаємо, Центробанк Італії заявив, що державний борг країни в червні 2011 року досяг рекордної для країни позначки в 1,9 трлн євро. Також через проблеми в італійській економіці Європейському Центробанку довелося купити першу партію італійських та іспанських держоблігацій, що трохи збило їх прибутковість з рекордних 6%.