НОВИНИ

Борг Італії досяг рекордного рівня

Державний борг Італії в червні 2011 року досяг рекордної для країни позначки в 1,9 трлн євро, повідомляє Центробанк країни.

Точна сума боргу - 1 трлн 901 млрд 919 млн євро. У червні 2010 року цей показник складав 1 трлн 824 млрд 373 млн євро, пише Bfm.ru.

Разом з тим надходження до бюджету за підсумками січня-червня 2011 зросли в порівнянні з тим же періодом минулого року на 1,3% до більш ніж 176 млрд євро.

Для подолання боргової кризи уряд Сільвіо Берлусконі має намір добитися в найближчі три роки скорочення бюджетного дефіциту на 47,9 млрд євро, що передбачає урізання державних витрат.

Сьогодні Берлусконі проводить позачергове засідання кабінету міністрів, на якому буде обговорюватися збільшення податків і скорочення держвидатків.

Зокрема, податок на доходи понад 90 тисяч євро на рік збільшиться на 5 процентних пунктів, а громадянам, які заробляють понад 150 тисяч євро, доведеться платити на 10 процентних пунктів більше.

Податок на доходи з цінних паперів повинен збільшитися з нинішнього 12,5% до 20%. Ці заходи повинні привести до досягнення збалансованості бюджету до 2013 року.

Нагадаємо, через проблеми в італійській економіці кілька днів тому Європейському Центробанку довелося купити першу партію італійських та іспанських держоблігацій, що трохи збило їх прибутковість з рекордних 6%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.