Про це він заявив в інтерв’ю газеті «Комерсанть-Україна».
На запитання, чи будуть розірвані «харківські угоди» у випадку розірвання договорів 2009 року, Янукович відповів:
«У цьому випадку, у нас буде нормальна європейська ціна на газ, а вже на цю ціну діють харківські угоди, то є ще мінус $100 (на тисячу кубометрів – Ред.). Так що ці договори для нас вигідні, і ми свідомо пішли на їх укладення. Але я можу повідомити, що в Харкові ми домовлялися не зупинятися на тих угодах. Ми тоді домовилися повністю переглянути контракти і перейти на нові взаємини в газовій сфері. Але потім пройшло півтора року обіцянок – «так-так-так, ми подивимося, обов'язково переглянемо», і в підсумку по сьогоднішній день все залишилося на рівні «так-так-так». Хоча ми впевнені в тому, що ціна для України некоректна, що умови виписані ніби для ворога. Ці контракти дискредитують стратегічний рівень наших взаємин. А у нас, слава Богу, з багатьох питань ставлення просунулися вперед, товарообіг продовжує зростати – ми цього року вийдемо десь на $50 млрд. У нас сьогодні нормальне стратегічне партнерство», – заявив Янукович.
Водночас, за словами Януковича, прийнятна ціна на газ для України – така ж, як в Німеччині мінус вартість транзиту.
«…Зараз мова йде виключно про повернення до справедливої ціною – це ціна для Німеччини мінус $70 транзитного тарифу від кордону Росії до Німеччини. До речі, E.ON Ruhrgas подав до суду на «Газпром», вимагаючи перегляду контрактної ціни. Ми ж говоримо про те, щоб брати за основу сьогоднішню німецьку ціну», – зазначив він.
Нагадаємо, що 24 березня цього року народний депутат Андрій Парубій зареєстрував у парламенті проект закону про денонсацію Угоди між Україною та РФ з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України. Комітет Верховної Ради у закордонних справах на останньому засіданні одноголосно підтримав його.
27 квітня 2010 року Україна і Росія домовилися продовжити перебування Чорноморського флоту Росії на севастопольській базі на 25 років після 2017 року, тобто до 2042 року.
Україна домагається зниження ціни на російський газ, зокрема шляхом перегляду формули ціни.
Ціна на імпортний газ для України розраховується відповідно до формули щокварталу.
Ціна природного газу для України в 1 кварталі 2011 року становила близько 264 доларів за тис куб м. Міністерство енергетики і вугільної промисловості прогнозує ціну газу в 2 кварталі 2011 року 293 долари за тис куб м, в 3 кварталі – 313 доларів за тис куб м, в 4 кварталі – 347 доларів за тис куб м.
За словами прем'єр-міністра Миколи Азарова, справедлива ціна на газ для України складає 200 доларів за тисячу кубометрів. «Газпром» відповідав на це тим, що не бачить підстав для перегляду формули ціноутворення.