Проте, як повідомляє Die Süddeutsche Zeitung, речниця Федерального міністерства з економічної співпраці підтвердила, що в Сирії все ще діють шість проектів на суму €5,08 млн.
При цьому, речниця заявила, що ці проекти не передбачають співпрацю з урядом, а направлені в першу чергу на підтримку біженців з Іраку та Палестини, а також забезпечення місцевого населення водою.
Захищаючи німецьку допомогу Сирії, віце-канцлер фракції ХДС/ХСС Крістіан Рук заявив: «Ми не хочемо залишати людей напризволяще».
Разом з тим, член фракції партії Зелених в парламенті Уте Кочу назвала цю ситуацію «дуже делікатною» та заявила, що вимагатиме підтвердження того, що про підтримку уряду дійсно не йдеться.
Нагадаємо, на початку серпня Рада Безпеки, до якої входять давні союзники Сирії, наприклад Росія, вперше чітко засудила сирійську владу за порушення прав людини і застосування сили проти цивільних.
Зазначимо, за даними ООН на кінець серпня, кількість загиблих у результаті силового придушення антиурядових виступів досягла 2200 осіб.
У травні Євросоюз запровадив санкції проти низки високопоставлених сирійських чиновників, а також декількох великих компаній, пов'язаних з сирійським керівництвом. На початку вересня Євросоюз ввів ембарго на імпорт нафти з Сирії.
У свою чергу США 30 серпня заморозили банківські активи міністра закордонних справ Сирії Валіда аль-Муалема і ще двох високопоставлених чиновників сирійського уряду. Раніше США запровадили санкції проти президента Сирії Башара Асада та шістьох його сподвижників за дії, що порушують права людини.
США, Велика Британія, Німеччина та Франція закликали президента Сирії Башара Асада піти у відставку.