НОВИНИ

Євросоюз ввів ембарго на імпорт нафти з Сирії

Сьогодні на сайті Європарламенту було опубліковано рішення ЄС ввести ембарго на імпорт нафти та нафтопродуктів з Сирії. Крім того, було накладено заборону на в’їзд до ЄС ще трьох сирійських підприємців, а також заблоковано їх активи.

Так ЄС реагує на триваючі репресії режиму проти опозиції у Сирії.

Коментуючи рішення ЄС, голландський міністр зовнішніх справ Урі Розенталь заявив, що санкції «вдарять прямо у серце режиму» та збільшать тиск на сирійський уряд.

Така заява підтверджується статистикою. Адже Сирія продає близько 95% своєї нафти країнам ЄС. А дохід від постачання нафти до ЄС складає близько третини сукупних доходів сирійського уряду. 

За даними ООН, всього за півроку масових народних виступів в Сирії загинули близько 2200 людей, тисячі були арештовані і піддалися тортурам.

Як відомо, раніше Євросоюз запровадив санкції проти низки високопоставлених сирійських чиновників, а також декількох великих компаній, пов'язаних з сирійським керівництвом. Рахунки цих людей і компаній в Європі заморожені, а чиновникам і бізнесменам заборонили з'являтися на території ЄС. Міністр закордонних справ Сирії Валід Муаллем заявив, що його уряд розглядає ці санкції як оголошення війни.

Окрім цього, Сполучені Штати запровадили санкції проти президента Сирії Башара Асада та шістьох його сподвижників за дії, що порушують права людини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.