За його словами, боргова криза в Європі і політичні сварки у Вашингтоні з приводу нової межі державного боргу США «викликали хвилю неспокою і невпевненості» і спричинили різке падіння на фондових ринках всього світу.
Зеллік привітав рішення Європейського центрального банку здійснити викуп італійських та іспанських облігацій на суму 22 мільярди євро.
Проте, на думку президента Світового банку, ці зусилля можуть бути корисними лише в короткостроковій перспективі і не вирішують головної проблеми – високого рівня державного боргу.
Як повідомлялось, глава МВФ Крістін Лагард вважає, що скорочення витрат, яке планують уряди багатьох країн, може спровокувати нову рецесію.
Нагадаємо, державний борг Італії в червні 2011 року досяг рекордної для країни позначки в 1,9 трлн євро. Уряд країни активно обговорює збільшення податків і скорочення держвидатків.
Боргові проблеми також актуальні для Греції, Іспанії, Ірландії та інших країн.
Зазначимо, що у липні на екстреному саміті в Брюсселі лідери провідних європейських країн досягли попередньої угоди з приборкання боргової кризи, що охопила єврозону.