«Законодавство не передбачає жодних обмежень щодо висування та реєстрації у кандидати в народні депутати, а також кандидатом на пост президента, громадян, які на момент реєстрації перебувають під слідством. Також немає жодних обмежень щодо їх обрання на виборах до місцевих рад, Верховної Ради та президентом», – пояснив Радчено.
Проте, за його словами, такі обмеження існують для тих громадян, яких засуджено судом.
«Громадянин, якого за рішенням суду покарано обмеженням чи позбавленням волі, чи призначено відбування такого покарання умовно, вже не має права обиратися. Слід наголосити, що таке обмеження виборчого права застосовується до засуджених, яких судом визнано винними у скоєнні умисного злочину. І другий момент. Також це обмеження розповсюджується на громадян, які на момент реєстрації у кандидати в депутати мають непогашену та не зняту у встановленому законодавством порядку судимість», – зазначив експерт
Як повідомлялось, кримінальну справу порушену проти екс-прем’єра Юлії Тимошенко в Україні та світ розцінюють як політичне переслідування лідера опозиції.
Тимошенко має всі шанси виграти вибори майбутні вибори, тому чинна влада намагається за допомогою суду, який, за різними прогнозами, може засудити Тимошенко до позбавлення волі на п’ять років. Що автоматично закриє перед нею двері до Верховної Ради. Навіть за умови умовного терміну покарання.
Як повідомлялось, 7 серпня Печерський суд відмовився звільнити екс-прем’єра Юлію Тимошенко з-під арешту на поруки. До цього суд відмовився звільнити Тимошенко на підписку про невиїзд.
Нагадаємо, 5 серпня суд заарештував Тимошенко.
Партія «Батьківщина» розпочала безстрокову акцію протесту проти арешту Юлії Тимошенко й закликала киян, мешканців інших областей України протягом кожного дня долучатися до мирного мітингу під стінами Печерського районного суду на Хрещатику