Табачник запевняє, що його вподобання не вплинули на держзамовлення у вишах

2 Серпня 2011, 13:22

«При розміщенні державного замовлення у вищих навчальних закладах працювали єдині узагальнені підходи, а не якісь особистості, як дехто намагався подати», – заявив Табачник.

З його слів, свідченням відсутності особистісного фактору при визначенні держзамовлення є скорочення його обсягу в різних вишів.

Зокрема, у Київському національному економічному університеті ім. Гетьмана держзамовлення було скорочено на 32% порівняно з 2010 роком, у Донецькому національному технічному університеті – на 31%, у Харківському національному університеті ім. Каразіна – на 21%, у той час як у Києво-Могилянській академії – на 15%, а у Львівському національному університеті ім. Франка – на 12%.

Міністр заявив, що скорочення держзамовлення торкнулося всіх без винятку вишів, оскільки в 2011 році спостерігалася значно менша кількість випускників шкіл.

«Давайте припинимо політизацію навколо цього питання, тому що 12% у Франківському університеті й 21% – у Каразинському свідчать про те, що ніякої політики немає й ніякої регіональності тут не відбувалося», – додав Табачник.

Нагадаємо, у червні Кабінет міністрів затвердив державне замовлення на підготовку молодших фахівців і бакалаврів у ВНЗ у 2011 році, зменшивши його порівняно з 2010 роком відповідно на 9,5%, або на 8 тис. до 76 тис. і на 19,3%, або на 25,5 тис. до 106,5 тис.

Києво-Могилянській академії повністю відмовлено у фінансуванні двох магістерських програм – журналістики та соціальної роботи. Крім того, значно скорочено держзамовлення на бакалаврів-правників. У МОН пояснили, що, приміром, підготовку фахівців за магістерською спеціальністю «Журналістика» в Україні здійснює не один вищий навчальний заклад і обсяг держзамовлень за цією спеціальністю було зменшено і інших вишів.

Табачник днями заявив, що близько 20 вищих навчальних закладів не отримали жодної заяви від абітурієнтів на вступ.