«Можливість появи в нас вбивць штибу цього норвежця набагато менша, ніж як кажуть, в розвинених державах», – заявив Головаха.
За його словами, такі люди як Брейвік – «це своєрідні Герострати».
«Свого часу в квітучому й одному з найбагатших міст Стародавньої Греції знайшлася людина, що забажала слави і спалила прекрасний храм Артеміди. Ще раз підкреслю – це недаремно сталося в одному з найзаможніших міст Еллади – Ефесі. Бо поява таких маніяків більш вірогідна саме в розвинутих суспільствах», – пояснює експерт.
Він звертає увагу на те, що подібні випадки досить часто стаються у США, які є найрозвиненішою країною в світі.
«Герострати не з'являються там, де люди думають про те, що їм їсти. В таких злочинах головне – це бажання протиставити себе благополучному соціуму та його громадянам. До того ж, для східнослов'янських етносів є не притаманним подібні злочини. Тобто, тероризм в нас цілком можливий, але не такий, як в цьому випадку, й з такою мотивацією», – заявив він.
Натомість для бідних і недорозвинених суспільств, до яких, як пише автор, належить й Україна, набагато більш актуальною і вірогідною є поява сексуальних маніяків. Невипадково ми займаємо одне з перших місць у світі за кількістю саме злочинців за сексуальним мотивом, додає він. Автор зазначає, що це пояснюється з точки зору задоволеності суспільних потреб.
«Феномен Брейвіка є супутньою ознакою саме розвинутого суспільства. Через що він й не є актуальним для України на даний момент», – пише Буткевич.
Детальніше читайте у статті «Герострат для багатих».