НОВИНИ

Адвокат норвезького терориста вважає його неадекватним

Адвокат Андерса Брейвіка, підозрюваного у подвійному теракті в Норвегії, повідомив у вівторок, що висока ймовірність того, що його підзахисний є неосудним, повідомив телеканал Sky News.

Відповідаючи на питання журналістів про те, чи адекватний його підопічний, адвокат Гейр Ліппестад заявив, що «поки ще занадто рано говорити про його психічний стан», однак «вся ця справа вказує на те, що він неадекватний».

«Він вірить, що він на війні. Весь інший світ просто не розуміє його думки», - додав представник сторони захисту.

Адвокат також підкреслю, що основною метою Брейвіка була норвезька робітнича партія, а не мешканці своєї країни.

При цьому він зазначив, що Брейвік «шкодує, але він повинен був це зробити».

Нагадаємо, жертвами подвійного теракту 22 липня в Норвегії стали, за уточненими даними, 76 осіб (68 були вбиті на острові Утейя, вісім загинули при вибуху в Осло). Спочатку прогримів вибух біля комплексу урядових будівель в центрі Осло, де знаходиться канцелярія прем'єр-міністра, а через кілька годин чоловік у поліцейській формі відкрив стрілянину в молодіжному таборі правлячої Норвезької робочої партії на острові Утейя недалеко від норвезької столиці.

Влада затримала підозрюваного у стрільбі на острові - 32-річного етнічного норвежця Андерса Брейвіка.

У понеділок, 25 липня, в Осло пройшли перші судові слухання у справі Брейвіка, він не визнав свою провину. За рішенням суду, термін арешту Брейвіка продовжений на вісім тижнів. Крім цього, йому заборонені зустрічі з близькими, а також будь-яка переписка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.