Так, керівництво Компартії Китаю (КПК) планує створити загальнонаціональну систему швидкого реагування для вирішення проблеми надзвичайних подій. Кістяк цього механізму становитиме поліція, Народна збройна поліція, Народно-визвольна армія Китаю і посадовці, серед яких також будуть державні експерти з безпеки та фахівці, а також добровольці. Цей апарат, який перебуває під загальним керівництвом Центральної комісії КПК з політичних і правових питань (CCPLA), як очікується, буде створений до 2015 року.
Нова концепція передбачає створення загальнонаціональних офісів соціального управління. А кожен із відповідних постів має стояти принаймні на всіх основних вулицях великих міст, а також у понад 40 тис. міст і в населених пунктів країни. Нові представництва опрацьовуватимуть питання, пов’язані з наданням державних послуг та соціального забезпечення ситуації в Китаї і візьмуть на себе відповідальність за комплексне застосування законів і дотримання порядку.
Значно агресивнішого підходу КПК вимагає від великомасштабного вербування добровольців. В концепції зазначено, що один із десяти жителів у більшості районів держави стане «зареєстрованим соціальним добровольцем».
Крім того, для зміцнення контролю над китайським суспільством влада посилює свій контроль над судовою системою. В такому разі, довільно інтерпретуючи наявні закони на свою користь, влада розраховує, маніпулюючи правовими нормами, змусити китайське суспільство якщо не до повної покори, то до позірної лояльності. А судові позови і розгляди при цьому стануть дієвим інструментом «виховання» в населення Китаю такої лояльності.
Детальніше читайте у статті Віктора Каспрука «Китай посилює контроль над судами».