НОВИНИ

Китайська влада звільнила з тюрми відомого дисидента

Один з найвідоміших китайських дисидентів-правозахисників Ху Цзя вийшов 26 червня з в'язниці, де перебував три з половиною роки за звинуваченнями у підбурюванні до звершення державного ладу КНР.

Про звільнення 37-річного Ху Цзя розповіла його дружина Цзен Цзінянь.

37-річний Ху Цзя активно виступав за захист навколишнього середовища і боротьбу зі СНІДом. Він неодноразово в своїх інтернет-публікаціях критикував китайську владу за недотримання прав людини перед Олімпіадою в Пекіні.

2008 року правозахисник отримав премію Сахарова. Китайська влада критикували рішення Європарламенту про нагородження дисидента, називаючи це втручанням у внутрішні справи країни.

Ху Цзя називали серед претендентів Нобелівську премію миру 2010 року.Проте премію отримав інший китайський активіст Лю Сяобо, який нині відбуває термін у китайській в'язниці. 2009 року його засудили до 11 років ув'язнення за «підбурювання до повергнення державної влади».

Згодом, на знак протесту проти присудження Лю Сяобо вищої гуманітарної премії, китайська влада заснувала альтернативну «Нобелівську премію миру»

Китай прагне не допустити повторення арабського сценарію, де відразу в декількох країнах в результаті масових протестів змінилася влада.

У зв’язку з цим, з лютого в Китаї затримували або допитували дисидентів або обмежували можливості висловлюватися вже звільнилися з в'язниць правозахисникам.

Нинішнього тижня влада звільнила під заставу китайського художника і правозахисника Ай Вейвея після більш ніж двомісячної затримання і наклали на нього ряд обмежень, заборонивши зокрема користуватися сайтом мікроблогів Twitter.

Адвокати та правозахисники висловили стурбованість такого роду обмеженнями. Дружина звільненого правозахисника також не виключає, що подібні обмеження можуть застосувати і до Ху Цзя.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.