Глава білоруської держави відмітив, що у вирішенні питання про приєднання України до МС і ЄЕП є ряд об'єктивних і суб'єктивних чинників. На його думку, колишнє керівництво України «занадто далеко відвело країну від пострадянських інтеграційних процесів», до того ж Захід і Америка «тримають Україну, можна сказати, на короткому повідку».
«Україна зараз дотримується політики зони вільної торгівлі. Але Росія правильно ставить питання: а як же СОТ? Якщо обнулити мита за деякими товарами, то через Україну, як через чорну діру, в Росію і до нас можуть піти товари з ЄС, із заходу і зруйнувати економічну стабільність», – сказав Лукашенка.
У зв'язку з чим Білорусь відмічає необхідність запровадження групи вилучень з режиму зони вільної торгівлі, який формуватиметься в СНД, включаючи Україну.
Лукашенка вважає, що доки немає підстав розраховувати на приєднання України до МС і ЄЕП. «Але надія завжди помирає останньою. Ми все-таки хотіли б бачити Україну в Митному союзі», – підкреслив президент, додавши, що з цього питання думка білоруської сторони співпадає з позицією керівництва Росії.
Глава держави також констатував позитивну динаміку розвитку білорусько-українських стосунків. «Якоїсь настороженості в стосунках з Україною немає і бути не може», – резюмував Лукашенка.
Нагадаємо, 16 червня відповідальний секретар комісії Митного союзу, заступник генерального секретаря ЄврАзЕс Сергій Глазьєв заявив, що Європейський Союз дискримінує Україну при створенні зони вільної торгівлі.
Як повідомлялось, 14 червня російський Національний союз виробників запропонував обмежити імпортукраїнського сиру до РФ.
Росія закриває свій ринок для української карамелі. У зв’язку з цим, експерти не виключають, що Росія використовує торговельні конфлікти, щоб втягнути Україну в Митний союз.