«Мені здається, на дві речі потрібно звернути увагу. Перше – виглядає, таке враження в мене склалося, що вся ця акція у Львові була дуже точно, уважно підготовлена і була певна, так сказати, режисура тут, як тут все має бути і чому воно так має бути», – зазначив кардинал.
Крім того, Гузар зазначив, що про спланований характер безладів може говорити й те, наскільки швидко і широко поширилася інформація про них і про начебто нетерпимість у Західній Україні.
Він також зазначив, що цього дня має умисно було використано почуття людей, які по-різному сприймають події Другої світової війни, зокрема тієї частини, яка критично налаштована до символіки колишнього СРСР, такої як червоний прапор.
«Червоний прапор – це символ тих часів. Це не символ України. Це не символ свободи. Це символ знущання. Це символ дуже тяжких для нашого народу часів. Справжнього повного поневолення. Але це замовчується. Немов усе закінчилося 1945 року, а потім настав прекрасний час свободи», – підкреслив екс-голова УГКЦ.
Гузар вважає, що як влада, так і представники окремих політичних сил мають розуміти, що в Україні є тільки один державний прапор, а використання під час неполітичних акцій іншої символіки тільки нагнітає напруження.
Як повідомлялося, 21 квітня Рада встановила однією з форм увічнення Дня перемоги офіційне підняття 9 травня копій червоного прапора Перемоги на будинках поруч із державним прапором.
Президент Віктор Янукович поки не підписав закон.
Нагадаємо, 9 травня після офіційних заходів біля Пагорба Слави і Марсового поля у Львові відбулися зіткнення між представниками патріотичних сил і особами, які святкували День перемоги, – представниками партій КПУ, "Родина", "Русское единство" і ветеранами.
За даними міліції, внаслідок бійок у Львові постраждали 14 людей, було затримано 9 осіб. При цьому у ВО «Свобода» заявили, що в лікарню потрапили двоє її членів – один з пораненням від пострілу з травматичного пістолета, другий – зі струсом мозку.
Міліція вважає, що ситуацію спровокували «свободівці».
Депутат Верховної Ради від КПУ Євгена Царькова заявляв, що 22 червня в річницю початку Другої світової війни у Львові пройдуть ще масштабніші заходи з використанням червоних прапорів, ніж були 9 травня. Міський голова Львова Андрій Садовий заявляє, що варто запобігти повторення ситуації у місті 22 червня у випадку надходження заявок від радикально налаштованих сил.
Перший віце-спікер Ради Федерації РФ Олександр Торшин заявив, що Росія несе частину відповідальності за інциденти за участю націоналістів, що сталися у Львові.
Личаківський районний суд Львова 18 травня заарештував депутатів Самбірської районної ради Львівської області Михайла й Володимира Ковалівих (партія "Свобода") у кримінальній справі про заподіяння побоїв міліціонерам під час безладів у Львові 9 травня.