Замість звичайних 18-20 прем'єр на місяць, на травень заявлено лише шість.
Якщо ситуація з валютою не зміниться, то влітку білоруси можуть і зовсім залишитися без кінопрем'єр.
Державне підприємство фактично є монополістом на столичному ринку кінопрокату. Наразі у структурі УП «Кіновідеопрокат» 15 діючих кінотеатрів Мінська.
Тим часом білоруси почали відчувати дефіцит імпортних товарів. З прилавків магазинів зникли імпортовані дитячі соки, памперси, засоби для гігієни, побутова хімія та інші речі.
У магазинах на багатьох товарах важить табличка «Переоцінка», а також оголошення, що в найближчі дні магазини закриються на переоцінку всього товару.
Інтернет-магазини закрилися на кілька днів, скасувавши замовлення, зроблені напередодні. Їм не вистачає валюти, плюс відсутність інформації про реальний курсу білоруського рубля – все робить роботу постачальників збитковою.
Ринки у Мінську також завмерли. Багато підприємців закривають свої магазини, обгрунтовуючи це тим, що «сьогодні простіше піти у відпустку, ніж торгувати у збиток».
Білоруські товари поки присутні на прилавках в повному обсязі, проте ціни щодня змінюються.
Останні два місяці в країні відчувався дефіцит валюти. У зв'язку з цим виникла множинність курсів: офіційний курс Нацбанку становить 3,013 тисячі білоруських рублів за долар, на міжбанківських торгах курс долара минулого тижня склав 5 тисяч білоруських рублів, на чорному ринку готівкової валюти долар купують по 4 тисячі білоруських рублів.
Напередодні голова Белстату, голова Ради з розвитку підприємництва в Білорусі Володимир Зіновський повідомив, що через проблеми на фінансово-валютному ринку близько 600 тисяч працівників реального сектору економіки призупинили свою діяльність.