За словами міністра освіти, науки, молоді та спорту Дмитра Табачника ветеранів УПА також можна запросити в школи, як це планують зробити у львівських школах. Проте ветерани повинні мати посвідчення учасника війни.
«Це можуть бути і ветерани УПА, якщо у них є посвідчення учасника війни і вони воювали проти фашистів. Але вплинути на школи ми не можемо, тому що вони – у підпорядкуванні місцевих рад», – зазначив Табачник.
Зрозуміло, що такого посвідчення в «упівців» немає.
Окрім цього, львівські ветерани війнивже спланували програму на 9 Травня.Вони покладуть квіти до вічного вогню на Пагорбі слави та до могил загиблих товаришів.
«Тисяча ветеранів війнипройдуть маршем по центру міста.Польових кухонь не буде.На сто грамів у більшості ветеранів вже немає здоров'я», – зазначивветеран Тимофій Махонек.
Проте ветерани ображені, що місцева влада хоче хвалити УПА.
Минулого року 9 Травня у Львові не обійшлося без ексцесів – націоналісти зі «Свободи» топтали радянські переможні прапори.
Цього року активісти партії «Русское единство»планували пройтися вулицями Львові з червоними прапорами.
«Ми не допустимо поява червоних прапорів в місті!», – заявив один з активістів «Свободи».
«До Львова стягнуть багато міліції.Місцева влада не зацікавленав провалі урочистостей. Янукович під час свого недавнього приїзду так усіх «построїв» через 9 Травня, і дав зрозуміти, що грошей Львівщині не бачити, якщо не відзначимо, як належить», – зазначило джерело видання в обладміністрації.
Як повідомлялось, рішення про використання копії Прапора Перемоги у заходах на знак пам'яті про Перемогу у Великій Вітчизняній війні ухвалили міські ради Одеси, Житомира, та Севастополя.
А от міський голова Черкас Сергій Одарич виступив проти того, щоб в Україні на День перемоги піднімали червоний прапор поруч із державним. Тернопільська міська рада заборонила розміщення радянської символіки на державних установах і комунальних підприємствах міста.
У Харкові організують військовий парад на Площі Свободи в День Перемоги 9 травня.