В Україні за час великої війни пошкоджено 1327 закладів охорони здоров’я, а 183 — зруйновано й узагалі не підлягають відновленню. Про це розповів у інтерв’ю Тижню головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.
За його словами, є кілька наслідків цього, головним із яких є обмеження або нерівноцінність у доступі до медичної допомоги. Крім нищення інфраструктури, є й проблема відпливу медичних кадрів з постраждалих регіонів.
«Як швидке рішення запропонували варіант, коли формується пул лікарів, що готові переїжджати від області до області. І вони вахтовим методом заміщують ті когорти, які виїхали», – розповідає Кузін.
Крім того, в Україні зняли обмеження на максимальну кількість пацієнтів у одного сімейного лікаря:
«Ми ухвалили рішення, якщо раніше лікар сімейної медицини мав норму щодо кількості пацієнтів, то тепер цю норму знято. Лікар може мати більше пацієнтів, ніж було передбачено в довоєнний час. Отакі прості рішення просто знімають бюрократичні обмеження на надання медичної допомоги»
Загалом проблеми медицини, спричинені війною, відчутні не тільки у найбільш постраждалих від війни східних регіонах, але й у західних.
«Проблема — перевантаження лікарів, які надають медичну допомогу в західних областях. Ми розуміємо, що було велике переміщення зі сходу на захід. Можете собі уявити медичну інфраструктуру західних областей, яка була розрахована на певну кількість населення. Тепер навантаження збільшилося в рази. Це означає, що лікарі не завжди можуть приділяти адекватну кількість часу, щоб проводити відповідний скринінг, діагностичні дослідження. Ми розуміємо, що якість може втрачатися через таку велику кількість вимушено переміщених осіб», – заявив головний санітарний лікар.
Читайте також повну версію інтерв’ю: «Довготривалі наслідки для громадського здоров’я будуть ще 10–15 років після закінчення війни», — головний санлікар України Ігор Кузін