Mondafrique, сайт відомого французького журналіста Ніколя Бо, щойно оприлюднив результати розслідування про нові злочини ПВК Вагнера в Африці.
Зокрема, йдеться про розстріл дев’ятьох громадян Китаю, які працювали на золотому руднику Чимболо в Центральноафриканській Республіці. Джерела Mondafrique стверджують, що за їхньою стратою стоять, вірогідно, саме «вагнерівці».
«Загиблі китайці працювали на Gold Koss Group – компанію, що належить китайській бізнесвумен. Президент Китаю Сі Цзіньпін відреагував негайно, закликавши до суворого покарання винних. Після цього Пекін евакуював з країни 80 китайських громадян», – розповідає Mondafrique.
Міністр юстиції ЦАР Арно Джубайє Абазен із розслідуванням не забарився. Днями кримінальне провадження було закрите, а винними «поза сумнівами» призначили місцевих повстанців, які намагаються скинути владу в країні.
Читайте також: Париж перекрив кисень російській пропаганді. Тепер RT France шукатиме аудиторію в Африці?
Проте свідчення, які вдалося зібрати Mondafrique, вказують на інших вбивць. «Кілька очевидців бачили білошкірих найманців з групи Вагнера у супроводі центральноафриканських військових, які прямували до шахти між 4 і 5 годинами ранку, безпосередньо перед початком нападу. Ці свідчення підтверджують інформацію газети Dailybeast», – зазначає видання. Помічники з ЦАР – це колишні ополченці, завербовані Прігожиним. На місцевому сленгу їх називають «чорношкірими росіянами».
Причиною присутності «музикантів» у ЦАР Mondafrique вважає інтерес Росії до найбагатших золотих родовищ у Центральній Африці. «За словами двох джерел у Бамбарі, які мають зв’язки у владних колах ЦАР, розробка золотого рудника Чимболо щойно розпочалася і дала вельми обнадійливі результати. От на ці прибутки й зазіхають російські найманці. “Це спосіб віднадити китайців”, – каже одне з джерел Mondafrique. – Структури Вагнера вже контролюють одну з найбільших золотих копалень країни, шахту Ндасіма, неподалік від Чимболо».
Загони «вагнерівців» присутні в Африці з 2017 року. Вони розпочали свою діяльність на континенті з Судану та Лівії. Згодом найманці з’явилися в Мозамбіку та ЦАР. «У Центральноафриканській Республіці їх спочатку покликали для інструктажу місцевих збройних сил і посилення персональної охорони вищої влади країни, зокрема прем’єр-міністра та президента. З грудня 2020 року вони беруть участь у боях проти повстанців», – розповів Тижню французький журналіст-розслідувач Сабр Жендубі.
Читайте також: Сабр Жендубі: «Вагнерівці» не намагаються переконати чи сподобатися, вони залякують»
На території Африки нині активно точиться війна за природні ресурси і ПВК Вагнера активно виборює доступ до різних родовищ та відбиває конкурентів. За словами Жендубі, скрізь, де з’являються російські найманці, «практикувалися вбивства, катування, зґвалтування, мародерство, особливо в Центральноафриканській Республіці». Таким чином, інцидент зі стратою китайських робітників цілком вписується у загальну логіку діяльності ПВК Вагнера.
Нагадаємо, сейм Литви визнав ПВК Вагнера терористичною організацією, а Сполучені Штати – міжнародною злочинною структурою.