Раніше, за словами представників групи, були скасовані концерти в Гомелі й Могильові.
Самі музиканти пов'язують скасування концертів з так званими "чорними списками" представників шоу-бізнесу, які нібито влада розіслала білоруським ЗМІ.
"Для нас очевидно, що проблеми з проведенням концертів почалися відразу після появи в Інтернеті так званих "чорних списків", – заявив продюсер групи Євген Колмиков.
"Представники радіостанцій, організаторів, виконавчої влади в неофіційних розмовах підтверджують, що ці списки реальні, обов'язкові до виконання і це контролюється високими інстанціями", – зазначив він.
Нагадаємо, на початку березня в інтернеті з'явилася фотокопія списку заборонених в Білорусі "діячів мистецтв і творчих колективів". Офіційного підтвердження того, що ці діячі мистецтв та їхні твори заборонені на території Білорусі не надходило. Неофіційно справжність списку підтвердили представники деяких білоруських ЗМІ.
У цей "стоп-лист" потрапили групи "ДДТ", "Наїв", "Таргани" (вони підписали звернення до влади Білорусі із закликом відпустити всіх затриманих під час акції протесту 19 грудня, у день президентських виборів), письменники Андрій Бітов, Борис Васильєв, Віктор Єрофєєв, Леонід Жуховіцкій, Едуард Успенський (вони звернулися до білоруської влади з вимогою звільнити Володимира Некляєва і припинити репресії проти опозиції)та деякі інші.
Серед "неформатних" – білоруські групи "Ляпіс Трубецькой", "Палац", "Крама", "NRM", "Нейро-Дюбель", "Крамбамбуля", "Нака", Змітер Войтюшкевіч, драматург Андрій Курейчик, колектив напівпідпільно "Вільного театру"на чолі з Миколою Халезіним і Наталією Колядою, письменниця Ольга Іпатова, народна артистка Білорусі Зінаїда Бондаренко, члени Ради білоруської інтелігенції поети Геннадій Буравкін, Сергій Законников, Анатолій Вертинський, художники Микола Купава, Олексій Марочкін, драматург Володимир Халіп, кінорежисери Юрій Хащеватський, Володимир Колос.
Крім того, тепер слухачі білоруських радіостанцій не почують композицій британських музикантів Ніла Теннанта і Pet Shop Boys, груп Tru Thoughts, Wah Wah 45, 7 Samurai. Читачі госгазет і журналів не прочитають про відомого британського драматурга Тома Стоппарда.
Глядачі державних телеканалів не побачать фільми за участю голлівудських зірок Кевіна Клайна, Семюела Уеста, Джуда Лоу, Кевіна Спейсі та ін. Всі вони взяли участь у "Глобальній артистичній кампанії солідарності з Білоруссю", ініційованій "Вільним театром" на знак протесту проти репресій, спрямованих на представників опозиції та громадянського суспільства після президентських виборів – 2010.
Скасування концертів у Білорусі – не рідкість. У минулому році громадська рада з моральності (ОСН) вимагала заборонити концерт німецької групи Rammstein в Мінську. Члени Ради вважали, що творчість групи є "неприкритою пропагандою гомосексуалізму, мазохізму і інших збочень, жорстокості, насильства і непристойної лайки".
Тоді організатори концерту Rammstein в Мінську пообіцяли, що під час видовища не будуть демонструватися сцени насильства, жорстокості, порнографії.
Пізніше Громадська рада з моральності Білорусі закликала організаторів концерту Елтона Джона в Мінську не допустити пропаганди гомосексуалізму зі сцени.