Світовий банк і ЄС не втручатимуться в держзакупівлі

24 Березня 2011, 12:58

Про це йдеться у листі директора Світового банку по Україні, Білорусі та Молдові Мартіна Райзера та глави представництва ЄС в Україні Жозе Мануела Пінту Тейшейри.

Йдеться про законопроект №7532, який має внести зміни до закону про держзакупівлі з урахуванням рекомендацій Єврокомісії та Світового банку.

"Наші установи відіграють лише роль радників уряду України. Це нормальний процес нашої співпраці з усіма партнерами, в основі якої лежить найкраща світова практика та принципи прозорості", – зазначили Тейшейра та Райзер.

"Ми підтримуємо повну прозорість, як ключовий принцип державних закупівель. У початковій версії проекту закону №7532 зроблено спробу скоротити обтяжливі та дублюючі етапи процесу оприлюднення інформації, які ускладнюють доступ громадськості до найважливішої інформації", – зазначили вони.

"Що стосується відмови від схвалення процедури закупівлі у одного учасника Міністерством економіки, то ми хотіли б прокоментувати, що метою цього заходу є підвищення підзвітності установ, які здійснюють закупівлю", – наголосили автори листа.

Райзер та Тейшейра підкреслили, що "процедура закупівлі в одного учасника є неконкурентною за своєю природою і може використовуватися лише за дуже особливих обставин".

"Звичайно, зміни, передбачені в проекті закону №7532, не є досконалими. Але ці зміни є кроком у напрямку посилення функціональності та запровадження ефективної системи державних закупівель", – йдеться у листі.

У той же час експерти антикорупційної організації Transparency International вважають, що законопроект про державні закупівлі N7532, прийнятий Верховною Радою 15 березня в першому читанні, не здатний протистояти корупції.

Нагадаємо, у січні голова представництва Євросоюзу в Україні Жозе Манулель Пінту Тейшейра висловлював занепокоєність спробами внести зміни в закон про державні закупівлі, які не відповідають в цілому концепції даного закону.

Раніше «Тиждень» писав про те, що цей законопроект може забезпечити чиновникам безконтрольне освоєння понад 130 млрд гривень в рік шляхом проведення держзакупівель.