У п'ятницю, 3 червня, президент України Петро Порошенко провів прес-конференцію із 230 журналістами. Тиждень.ua зібрав основні тези глави держави під час виступу.
Порошенко, зокрема, заявив, що в Україні зафіксована макрофінансова стабілізація. За словами президента, за останні два місяці Україні вдалося закупити понад $1 млрд. Водночас він зазначив, що одним із найголовніших рішень за час свого президентства вважає конституційні зміни в частині правосуддя.
Крім цього, очільник держави не виключив, що запровадження безвізового режиму України з Євросоюзом можуть перенести з літа на вересень, проте він упевнений, що до кінця 2016 року українці його отримають.
Читайте також: У Франції обговорюють зняття санкцій проти РФ в обмін на безвізовий режим для України – джерело
Говорячи про деталі операції зі звільнення з російської в'язниці льотчиці та нардепа Надії Савченко, президент повідомив, що дата повернення українки переносилася п'ять разів.
Водночас він заявив, що наразі тривають переговори щодо звільнення ув'язнених у Росії українців Юрія Солошенка і Геннадія Афанасьєва. «Ці переговори йдуть і зараз. І в першу чергу вони стосуються Афанасьєва і Солошенка. Я буду дуже обережний у датах, але я не виключаю, що це може статися в червні», – сказав президент.
Порошенко також наголосив, що вибори на Донбасі можливі тільки після встановлення режиму безпеки, в тому числі виходу ОБСЄ на кордон з РФ. Він зазначив, що ОБСЄ розпочала дискусії щодо запровадження поліцейської місії на окупованих територіях. "Чи можуть бути вибори на окупованих територіях Донбасу? Можуть. Чи можуть бути зараз? Можуть, якщо ці вибори проведе сам окупант", – сказав він, додавши, що в цьому випадку вибори не будуть визнані ні Україною, ні європейською громадськістю.
Президент також висловив переконання, що Збройні сили України здатні зупинити будь-які наступальні операції російських військ на Донбасі. Говорячи про нинішню ситуацію в зоні АТО, глава держави зазначив, що за даними української розвідки, там з'явилися нові підрозділи російського спецназу. «Нам відомо назву бригади, кількість, і ми цю інформацію вже передали нашим партнерам», – зазначив він.
Читайте також: Травневе загострення на Донбасі може перерости в повномасштабні військові дії – Турчинов
Крім цього, президент прокоментував два скандали, які вибухнули в українському інформпросторі упродовж останніх тижнів. Зокрема, Порошенко засудив публікацію на сайті центру "Миротворець" даних працівників ЗМІ, акредитованих на непідконтрольних Києву територіях Донбасу. "Я засуджую публікацію даних про майже чотири тисячі журналістів на сайті "Миротворець", – сказав глава держави.
Також президент прокоментував скандал довкола «чорної бухгалтерії» Партії регіонів, зазначивши, що розслідування варто було розпочати ще два роки тому, якщо колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак ще тоді мав на руках відповідні папери. "Якщо ж йому ці документи хтось вручив недавно, а він поніс їх до НАБУ, то він вчинив не як силовик, а як політик", – підкреслив він.
Порошенко також повідомив, що 3 червня перед проведенням прес-конференції він вніс до Верховної Ради кандидатури до Центральної виборчої комісії. «По-перше, ЦВК не є вакантною, і закон зобов'язує мене внести кандидатури через місяць після того, як попередній склад ЦВК буде відправлений у відставку. Приємна новина – перед прес-конференцією я підписав лист до Верховної Ради з внесенням кандидатур до складу Центральної виборчої комісії», – сказав він.
Читайте також: В ОПОРІ розповіли, скільки членів ЦВК підпадають під дію закону про люстрацію
Глава держави, коментуючи депутатство свого сина повідомив, що останній не має амбіцій стати прем'єр-міністром або президентом країни. «Мій син не збирається бути ні прем'єр-міністром, ні президентом, і я не впевнений, чи погодиться він вдруге йти в депутати», – сказав він, додавши, що його син чесно переміг на виборах в парламент на мажоритарному окрузі.