Українська влада наполягатиме на декількох принципових позиціях миротворчої операції на сході України. Про це розповів міністр закордонних справ Павло Клімкін під час 14-ї щорічної зустрічі Ялтинської європейської стратегії у суботу, 16 вересня.
Зокрема Клімкін назвав три позиції, яким Україна гарантовано не поступиться.
"Перше – ніякі спроби легітимізувати цією резолюцією російський протекторат на Донбасі неприпустимі. Друге: мандат має охоплювати всю територію Донбасу, включаючи неконтрольовану ділянку кордону, інакше це не матиме ефективності. Третє: мандат має включати і виведення російських регулярних військ, і вивезення завезеного росіянами озброєння, і перші кроки з нормалізації ситуації, включаючи роззброєння бойовиків", – заявив він.
Клімкін зазначив, що Україна вже почала консультації з ОБСЄ щодо взаємодії з ними в разі схвалення миротворчої місії.
"Зараз ідуть консультації про те, яким чином мають взаємодіяти ОБСЄ та миротворчий елемент. Ми вже провели зустрічі з цього приводу і я ще зустрічатимуся з генсеком ОБСЄ в Нью-Йорку", – наголосив міністр.
Також він додав, що навіть у разі схвалення Радбезом ООН рішення про направлення миротворців окремі деталі їх повноважень, за правилами, лишатимуться не визначені, для цього будуть потрібні подальші резолюції Радбезу.
"Перша резолюція на жаргоні дипломатів називається технічною. Вона розставляє "червоні прапорці", але мандат як такий у всіх деталях не є предметом даної резолюції", – підсумував Клімкін.
Нагадаємо, раніше президент України Петро Порошенко заявив, що введення миротворчої місії ООН на всю територію Донбасу є невід'ємною частиною "дорожньої карти" Мінських угод.