НОВИНИ

Миротворча місія ООН на Донбасі є невід'ємним компонентом мінських домовленостей - президент

Порошенко наголосив, що введення миротворців підтримують також партнери у США та ЄС.

Введення миротворчої місії ООН на всю територію Донбасу є невід'ємною частиною "дорожньої карти" Мінських угод. Про це заявив президент України Петро Порошенко під час 14-ї щорічної зустрічі Ялтинської європейської стратегії у п'ятницю, 15 вересня

"Мені приємно, що представники Держдепу (США - ред.) сказали, що підтримують введення миротворців на всю територію Донбасу. І наші партнери в Європі - французи, британці та німці - підтримують цю ідею. Це не тому, що їм хочеться бачити більше озброєних людей на Донбасі. Це - абсолютно невід'ємний компонент "дорожньої карти" Мінських угод ", - заявив Порошенко.

Як повідомлялося, 5 вересня президент Росії Владімір Путін заявив, що миротворці ООН на Донбасі можуть бути корисними для вирішення збройного конфлікту, але вони мають бути присутні лише на лінії розмежування сторін. Путін також наголосив, що це питання «не може бути вирішене без прямого контакту з представниками терористів «ДНР» та «ЛНР». Путін також повідомив, що доручив російському МЗС внести проект резолюції щодо миротворців на Донбасі на розгляд Ради безпеки ООН.

Тим часом у Міністерстві закордонних справ України вважають, що миротворці ООН справді можуть сприяти відновленню миру Донбасі, але на всій його території до російського кордону. Постійне представництво України в Нью-Йорку вже отримало доручення  провести відповідні консультації з делегаціями в Радбезі ООН.

У США заявили, що готові підтримати розміщення миротворців Організації Об'єднаних Націй (ООН) на Донбасі на всій окупованій території, в тому числі на кордоні з Росією, і наполягають, щоб вони мали широкий мандат. 

Влада Польщі також заявила, про готовність підтримати розміщення миротворців на Донбасі й активно залучитися до врегулювання ситуації на сході України як непостійний член Радбезу ООН з 1 січня 2018 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.