Державна служба спеціального зв’язку констатує, що друга хвиля кібератаки WannaCrypt в Україні не відбулася. Про це інформує прес-служба Держспецзв'язку.
У відомстві інформують, що станом на 17.00 15 травня в державному секторі України не зафіксовано жодного кіберінциденту, пов’язаного із застосуванням вірусу-шифрувальника.
"Таким чином, можна констатувати, що друга хвиля кібератаки WannaCrypt в Україні не відбулася. Це стало можливим завдяки вчасно вжитим Держспецзв’язку заходам та активній співпраці всіх державних органів країни", – ідеться в повідомленні.
Держспецзв’язку закликає керівників державних інституцій і підприємств критичної інфраструктури взяти під особистий контроль забезпечення належного рівня захисту інформаційних систем та проведення кібербезпекової профілактичної роботи зі співробітниками у ввірених їм установах.
Нагадаємо, 12 травня сталася масштабна кібератака, яка заблокувала 75 тисяч комп’ютерів у 99 країнах світу. З'явилася навіть інтерактивна карта, що показує, як поширюється вірус WannaCry. 13 травня представники країн G7 домовилися спільно протистояти кібератакам. Окрім того, президент США Дональд Трамп у ніч на 13 травня скликав термінову нараду з питань внутрішньої безпеки через стрімке поширення вірусу WannaCry.
Голова Microsoft розповів, що масштабну кібератаку віруса-вимагача WannaCry треба розцінювати як тривожний сигнал, окрім того, вірус WannaCry скористався вразливістю в останній версії Microsoft Windows, яку вперше виявила американська розвідка.
Спецслужби Великої Британії попередили, що користувачі по всьому світу повинні бути готові до повторних кібератак з боку хакерів.
Департамент кіберполіції Національної поліції України надав рекомендації щодо того, як уберегти свій носій інформації від вірусу WannaCry: оперативники не радять переходити за сумнівними посиланнями, які надходять на електронну пошту, також не варто завантажувати програми, які не є перевіреними