НОВИНИ

У кіберполіції розповіли, як уникнути вірусу WannaCry

Незважаючи на поширеність вірусу-здирника по всьому світі, в Україні в кіберполіцію ще ніхто не звертався.

Департамент кіберполіції Національної поліції України надав рекомендації щодо того, як уберегти свій носій інформації від вірусу WannaCry. Про це йдеться у повідомленні прес-служби департаменту.

"Оперативники кіберполіції не радять переходити за сумнівними посиланнями, які надходять на електронну пошту, адже саме це посилання може бути інфіковане шкідливим вірусом. Крім того, не варто завантажувати програми, які не є перевіреними, адже вони також можуть бути інфіковані", - розповіли правоохоронці.

Незважаючи на поширеність вірусу-здирника по всьому світі, в Україні в кіберполіцію ще ніхто не звертався. У кіберполіції нагадали, що зазначений вірус шифрує файли на комп'ютері. Особи, які її поширюють, надалі вимагають від користувачів викуп за відновлення доступу до інформації. Викуп шахраї вимагають на свої Bitcoin гаманці. Зазвичай сума "винагороди" сягає $300. За інформацією кіберполіції, для запобігання потрапляння вірусу на комп'ютер слід виконати деякі дії. В першу чергу необхідно встановити останню актуальну версію операційної системи з останніми оновленнями.

Читайте також: Масштаби кібератак будуть тільки збільшуватися. Огляд інопреси про вірус WannaCry

Також необхідно постійно оновлювати програмне забезпечення, яке використовується повсякденно і тільки з офіційних джерел. Обов'язкова наявність останньої версії антивірусного програмного забезпечення. Необхідно встановити дієву систему відновлення, щоб зараження не змогло назавжди зруйнувати персональні дані.

У кіберполіції наголосили, що нікому не можна довіряти, оскільки будь-який аккаунт може бути скомпрометований, і з облікових записів друзів в соціальних мережах, колег або партнерів з онлайн-ігор можуть направлятися шкідливі посилання. Не відкривайте вкладення, що містяться в електронних листах від незнайомих людей. Також правоохоронці радять увімкнути в налаштуваннях Windows на своєму комп'ютері функцію "Показувати розширення файлів". При цьому буде набагато легше помічати потенційно шкідливі файли.

Читайте також: ЗМІ порахували, скільки грошей розробники вірусу WannaCry отримали від своїх жертв

"Тримайтеся подалі від файлів з розширеннями, як ".exe", ".vbs" і ".scr". Шахраї можуть використовувати кілька розширень, щоб замаскувати шкідливий файл як нібито відео, фото або документ (наприклад, 11111.avi.exe або doc.scr)", - йдеться у рекомендаціях.

У разі виявлення на комп'ютері нестандартного або невідомого процесу необхідно негайно відключити його від мережі – це дозволить запобігти поширенню зараження.

Правоохоронці також звернулися до тих, хто міг постраждати від шкідливої програми - звернутися в Департамент кіберполіції з метою своєчасного реагування - за телефоном гарячої лінії +380443743740 (з 9:00 до 18:30 у робочі дні) або використовуючи форму зворотного зв'язку.

Нагадаємо, 12 травня сталася масштабна кібератака, яка заблокувала 75 тисяч комп’ютерів у 99 країнах світу. З'явилася навіть інтерактивна карта, що показує, як поширюється вірус WannaCry. 13 травня представники країн G7 домовилися спільно протистояти кібератакам. Окрім того, президент США Дональд Трамп у ніч на 13 травня скликав термінову нараду з питань внутрішньої безпеки через стрімке поширення вірусу WannaCry.

Голова Microsoft розповів, що масштабну кібератаку віруса-вимагача WannaCry треба розцінювати як тривожний сигнал, окрім того, вірус WannaCry скористався вразливістю в останній версії Microsoft Windows, яку вперше виявила американська розвідка.

Спецслужби Великої Британії попередили, що користувачі по всьому світу повинні бути готові до повторних кібератак з боку хакерів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.