Автор американського таблоїду The Washington Times Білл Герц заявив, що 12 навчально-бойових літаків JL-10, за допомогою яких Військово-морські сили КНР будуть вчитися приземлятися на борту авіаносця, оснащені двигунами з України.
Так, дане твердження у матеріалі не підтверджене жодним офіційним джерелом.
За словами Герца, реактивні двигуни були головною слабкістю для китайської авіаційної промисловості.
"Щоб вирішити її, Пекін купив українські і російські двигуни для своїх бойових літаків після невдалої спроби виготовити їхні копії самостійно", – йдеться у матеріалі.
Зокрема, автор зазначає, що існують критики, які вважають, що Білий дім повинен натиснути на Україну і змусити її припинити продаж авіадвигунів та інших товарів військового призначення Китаю.
Крім того, він зазначає, що інформація про JL-10 з українськими двигунами нібито з’явилася тоді, коли Пентагон оголосив про передачу військової допомоги для ЗСУ на 200 мільйонів доларів (20 липня 2018 р, – Ред.).
Водночас колумніст видання переконаний, що дана угода була укладена з українською компанією "Мотор Січ" у 2016 році.
Більш того, Герц запевняє, що Китай "лишається одним з головних покупців української зброї", що не відповідає дійсності. Адже за даними Державної служби експортного контролю України таким лідером є саме США . Лише за 2017 рік, Україна експортувала до США 15.040 автоматів та пістолетів-кулеметів. Другим найбільшим імпортером став Узбекистан, який закупив 2000 одиниць стрілецької зброї. Також США лідирують і в закупівлях українського легкого озброєння, а саме переносних протитанкових рушниць та гранатометів. Їх Україна експортувала до США в кількості 790 одиниць.
Нагадаємо, 20 квітня у Києві Шевченківський райсуд повністю задовольнив клопотання СБУ та наклав арешт на 56% акцій компанії "Мотор Січ", які належать китайським інвесторами. Зазначається, що іноземні акціонери компанії мають намір протиправно сконцентрувати придбаний пакет акцій і отримати повний контроль над його діяльністю в сфері військових оборонних замовлень. Згідно з документом, заарештовані акції належать громадянину Китаю, і кільком компаніям, які мають банківські рахунки в офшорах. Зокрема, йдеться про компанії Skyrizon Aircraft Holdings Limited, Business House Helena AG, Enfields Trade & Capital Corp, Waldo Trade Ltd, Granum Corporation, Likatron Enterprises Limited. Так, суд заборонив будь-які дії з заарештованими активами, які можуть привести до зміни їх власника до закінчення досудового розслідування.
Також СБУ підозрює співвласника і почесного президента компанії, народного депутата В'ячеслава Богуслаєва в незаконному продажі акцій "Мотор Січ" китайським інвесторам.
Як повідомлялось, у Запоріжжі у понеділок, 23 квітня, СБУ провела обшуки у публічному акціонерному товаристві "Мотор Січ". Згодом у СБУ заявили, що розслідують кримінальне провадження за ч. 1 ст. 14 та ст. 113 (підготовка до диверсії) Кримінального кодексу за фактом підготовки до вчинення дій, спрямованих на ослаблення держави через руйнування найбільшого виробника авіаційних двигунів і газотурбінних установок – компанії Мотор Січ.
Улітку 2017 року ГПУ запідозрила керівництво "Мотор Січі" у розтраті понад 350 млн гривень. У вересні стало відомо, що СБУ розслідує продаж контрольного пакета акцій "Мотор Січ".