НОВИНИ

СБУ пояснила обшуки в "Мотор Січ"

У Службі безпеки вважають, що іноземна компанія мала намір отримати повний контроль над діяльністю заводу.

Служба безпеки України  розслідує кримінальне провадження за ч. 1 ст. 14 та ст. 113 (підготовка до диверсії) Кримінального кодексу за фактом підготовки до вчинення дій, спрямованих на ослаблення держави через руйнування найбільшого виробника авіаційних двигунів і газотурбінних установок – компанії Мотор Січ. Про це повідомили у прес-службі СБУ.

 

За даними СБУ, представники іноземної компанії розбудовують сучасний завод із виробництва авіадвигунів, на який планується перенести українське виробництво та передати технології.

 

"Однак, для реалізації цих намірів іноземцями здійснено опосередковану концентрацію контрольного пакета акцій Мотор Січ, який наразі оформлено на шість офшорних компаній та фізичну особу", - йдеться у повідомленні Служби безпеки.

 

Так, співробітники СБУ у взаємодії з Держфінмоніторингом України встановили, що продаж контрольного пакету акцій компанії здійснювався на адресу фізосіб та компаній-нерезидентів в обсягах менш ніж по 10%, у зв’язку з чим спецслужба має підозру про намагання зацікавлених осіб приховати власників істотної участі та реальних бенефіціарних власників покупців акцій.

 

Відзначається, що представники компанії-нерезидента мають намір протиправно сконцентрувати придбаний пакет акцій, що забезпечує перевищення 50% голосів у вищому органі управління товариства та отримати повний контроль над його діяльністю у сфері військових оборонних замовлень.

 

У рамках вказаного кримінального провадження у 2017 році, згідно з отриманою ухвалою суду, було накладено арешт на пакет акцій Мотор Січ у 56%, повідомили в прес-службі.

 

Як повідомлялось, у Запоріжжі у понеділок, 23 квітня, Служба безпеки України провела обшуки у публічному акціонерному товаристві "Мотор Січ". 

 

Нагадаємо, улітку 2017 року ГПУ запідозрила керівництво "Мотор Січі" у розтраті понад 350 млн гривень. У вересні стало відомо, що СБУ розслідує продаж контрольного пакета акцій "Мотор Січ".

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.