Сайт центру «Миротворець» 24 травня опублікував черговий список із прізвищами 293 іноземних журналістів, акредитованих в так званій «ДНР».
«Ми довго не могли зважитися, і все-таки зважилися на це. Публікуємо черговий список акредитованих іноземних журналістів, які співпрацюють з країною-агресором, яка фінансує міжнародний тероризм і окупувала частину територій України», – йдеться в повідомленні.
У списку з 293 чоловік опинилися журналісти зі Швейцарії, Франції, Японії, США, Сирії, Польщі, Нідерландів, КНДР, Китаю, Італії, Іспанії, Грузії, Німеччини, Великої Британії, Болгарії, Вірменії, Азербайджану, Австрії, а також 4 – з України.
Подивитися повний перелік можна за посиланням.
Центр «Миротворець» також відкрив свою офіційну сторінку в Facebook.
Зазначимо, 20 травня сайт "Миротворець" опублікував оновлений список із контактними даними журналістів, акредитованих у так званій "ДНР", який містить 5413 записів.
Нагадаємо, сайт "Миротворець" пов'язаний з нардепом Антоном Геращенком, був створений для встановлення осіб сепаратистів або людей, які допомагають їм. Днями навколо сайту розгорівся скандал через публікацію даних близько 5 тисяч журналістів, які отримали "акредитацію" у терористів "ДНР" та "ЛНР". Крім представників українських ЗМІ, до списку потрапили також кореспонденти іноземних видань.
Після публікації списку журналісти поскаржилися на незаконність оприлюднення їхніх персональних даних. У підсумку прокуратура Києва почала розслідування за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів.
ЄС зажадав видалити список акредитованих журналістів, а омбудсмен Валерія Лутковська закликала закрити сайт. Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович висловила стурбованість щодо безпеки журналістів та інших працівників засобів масової інформації в Україні після витоку їхніх особистих даних до інтернету.
Проект "Миротворець" заявив про тиск і оголосив, що завершує роботу сайту, проте згодом передумав.