Засудивши незаконні вибори до Держдуми РФ на території тимчасово окупованого Криму, Парламентська асамблея Ради Європи створила прецедент і підґрунтя для того, щоб інші міжнародні організації ухвалили подібні рішення. Про це заявив голова української делегації в ПАРЄ Володимир Ар'єв в ефірі «5 каналу».
«Це, фактично, є підгрунтям для того, щоб ухвалювати аналогічні рішення в інших міжнародних організаціях. Те, що ми зробили сьогодні, – створили прецедент», – сказав парламентарій, відповідаючи на запитання про можливі наслідки резолюції ПАРЄ щодо засудження виборів у Криму.
Крім того, за його словами, таке рішення Асамблеї дає підстави для того, щоб у майбутньому не приймати і не визнавати тих депутатів Держдуми РФ, які були обрані на анексованій території.
Водночас він наголосив, що сьогоднішнє голосування у ПАРЄ й ухвалення обох резолюцій щодо України з усіма поправками нашої делегації – це результат важкої праці протягом усього року кожного з членів української делегації.
«Ми зробили те, на що практично ніхто не сподівався. Ми добилися (ухвалення. – Ред.) абсолютно всіх поправок… Кожному з нас це коштувало фактично року життя у переговорах, переконаннях у дуже складному політичному середовищі, яке влаштовували нам тут російські лобісти, але головне – результат. Результат є», – наголосив Ар'єв.
- Читайте також: Резолюція ПАРЄ щодо України. Повний текст
Зазначимо, Парламентська асамблея Ради Європи офіційно заявила про компроментацію легітимності всього складу новообраної Державної думи Росії. Відповідна поправка була ухвалена на вимогу української делегації.
«ПАРЄ засуджує вибори до Думи, проведені 18 вересня в окупованому Криму, і вважає їх результати нікчемними. Включення суверенної української території до російських федеральних округів, а також створення чотирьох одномандатних округів є грубим порушенням міжнародного права і значною мірою компрометують увесь російський парламент», – йдеться у резолюції.
Нагадаємо, 12 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи прийняла дві резолюції щодо України із запропонованими поправками
У Росії 18 вересня пройшли вибори в Держдуму VII скликання. У анексованому Криму в нижню палату російського парламенту були обрані чотири депутати (троє в так званій Республіці Крим, один у Севастополі). Верховна Рада України на пленарному засіданні 20 вересня визнала новообране сьоме скликання Державної Думи Російської Федерації, а також будь-які його рішення нелегітимними. Президент України Петро Порошенко під час свого виступу на загальних дебатах Генасамблеї ООН закликав не визнавати вибори до Державної думи Росії на території окупованого Криму. Євросоюз, США, Канада, Туреччина та низка інших держав заявили, що не визнають проведення у Криму виборів у Думу.