Зараз маятник подій у Білорусі може хитнутися будь-якої миті в будь-який бік: ситуація змінюється навіть не щодня, а двічі на день. Але хоч би куди цей маятник хитнувся — у бік реакції чи в бік продовження протестної активності, — усі розуміють, що Аляксандр Лукашенка програв. Про це у матеріалі для Тижня пише білоруський журналіст Сяргєй Пульша.
«По-перше, власний народ не сприймає його як чинного й законно обраного президента. По-друге, проти нього грає економіка: наприклад, при загальному бюджеті країни в 21 млрд рублів цього року міжнародні фінансові інститути прогнозують дефіцит бюджету в 5 млрд рублів, а простої підприємств у форматі страйків із кожним днем збільшують цю діру. Очевидно, що після такої організації виборів і безпрецедентного насильства на кредитні лінії ЄС сподіватися не варто: Європа згортає навіть «технічну допомогу» Білорусі. Росія поки що мовчить, але також навряд чи забуде цілком антиросійську президентську кампанію Лукашенки й «віджатий» у Газпрому Белгазпромбанк. Країна, у якій так ставляться до чужої власності, не може сподіватися на інвестиції», — пише він.
Пульша прогнозує, що восени стануть помітними наслідки коронавірусного локдауна. Поки що в самопроголошеного президента, якого в ЄС уже оголосили персоною нон-ґрата, ще є гроші на виплату штрейкбрехерам і створення захопливої телекартинки його підтримки. Але це закінчиться, до того ж дуже швидко. І тоді в країні можуть початися такі протести, що сьогоднішні видаватимуться Лукашенці дитячими забавками. Йому пригадають усе: і насильство, і «вибори», і обіцянки «удвічі підвищити зарплату».
«Можна прийти до влади на багнетах, можна будь-що робити за допомогою багнетів, лише всидіти на них не вдасться», — наголосив журналіст.
Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»