До України їдуть дві місії Всесвітньої організації охорони здоров’я. Про це розповів очільник Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я Ігор Кузін під час брифінгу в середу, 4 березня.
Як повідомляється, перша місія розпочнеться 5 березня і триватиме до 7. Вона буде стосуватися плану готовності держави.
«Ми найближчим часом очікуємо дві основні місії Всесвітньої організації охорони здоров’я. Одна, яка буде спланована на опрацювання плану готовності держави, і ця місія розпочнеться завтра. Вона буде тривати до суботи включно», – сказав Кузін.
Наступного тижня очікується місія з питань лабораторної діагностики.
«На наступному тижні ми очікуємо місію з питань лабораторної діагностики для максимально можливого розширення діагностичних методів на рівні кожного регіону України», – йдеться в повідомленні.
За словами Кузіна, тривають тренінги для лікарів інфекційної ланки, які проводяться спільно з офісом ЮНІСЕФ.
Зауважимо: станом на 4 березня у світі зареєстровано 93 160 лабораторно підтверджених випадків коронавірусу Covid-19. Одужали 50 690 осіб. Зафіксовано 3 198 летальних випадків.
Нагадаємо, коронавірус Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.
23 січня було зареєстровано першу смерть від коронавірусу поза епіцентром спалаху – у провінції Хебей. Першу смерть поза межами Китаю було зафіксовано 1 лютого – на Філіппінах.
Через епідемію влада Пекіна скасувала всі святкові заходи з нагоди Нового року за місячним календарем. Щонайменше вісім китайських міст – Ухань, Ечжоу, Хуанганг, Чібі, Цяньцзян, Чжицзян, Цзинмень і Сяньтао – ізолювали. 31 січня ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію у світі. 3 лютого Кабмін затвердив план для запобігання коронавірусу. 11 лютого ВООЗ дала китайському коронавірусу офіційну назву – COVID-19.
Міністерство закордонних справ рекомендувало українцям тимчасово утриматися від поїздок до північних провінцій Італії, де зафіксували спалах коронавірусної інфекції.
24 лютого у МОЗУ повідомили, що розповсюдження коронавірусу йде на спад. Водночас, на українському кордоні перевірятимуть температуру громадян з усіх країн, які прибувають до України – як авіа-, так і залізничним та автомобільним сполученням.
Також МОЗУ оприлюднило два мультфільми про коронавірус. Згодом Рада національної безпеки і оборони опублікувала відео з вісьмома правилами, яких слід дотримуватися для запобігання коронавірусу. Уряд створив інформаційну сторінку про Covid-19.
3 березня у Чернівецькій області зафіксували перший в Україні випадок інфікування Covid-19. Мова йде про чоловіка, який нещодавно повернувся з Італії. Зразок його аналізів надіслали для остаточного підтвердження до Лондона.