В кінці лютого в українських лабораторіях з'являться швидкі тести на виявлення коронавірусу. Про це заявив заступника Міністра охорони здоров’я України Віктор Ляшко під час брифінгу.
За його словами, ці тести можна використовувати за межами лабораторії, безпосередньо удома. Необхідний час для результатів дослідження – 15-20 хвилин.
"Швидкі тести всеодно потребуватимуть повторного дослідження в лабораторії. Проте вони допоможуть визначити подальшу тактику поводження з хворим", – зазначив заступник міністра.
Крім того, Віктор Ляшко зазначив, що в Україні наявні тест-системи, які були закуплені Центром громадського здоров'я у німецького виробника.
Раніше Всесвітня організація передала до української лабораторії 30 наборів реагентів для тестування на COVID-19.
Такої кількості вистачить для проведення трьох тисяч досліджень.
Як повідомлялося, в Італії українка заразилася коронавірусом.
Нгадаємо, що коронавірус Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.
23 січня було зареєстровано першу смерть від коронавірусу поза епіцентром спалаху – у провінції Хебей. Першу смерть поза межами Китаю було зафіксовано 1 лютого – на Філіппінах.
Через епідемію влада Пекіна скасувала всі святкові заходи з нагоди Нового року за місячним календарем. Щонайменше вісім китайських міст – Ухань, Ечжоу, Хуанганг, Чібі, Цяньцзян, Чжицзян, Цзинмень і Сяньтао – ізолювали. 31 січня ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію у світі. 3 лютого Кабмін затвердив план для запобігання коронавірусу. 11 лютого ВООЗ дала китайському коронавірусу офіційну назву – COVID-19.
20 лютого в аеропорту Харкова сів літак з Уханя з громадянами України, евакуйованими у зв’язку зі спалахом коронавірусу в Китаї. На борту літака – 45 українців, 27 іноземців та члени екіпажу, серед яких три медики.
Усі вони транспортовані до місця обсервації – це медичний центр Національної гвардії України "Нові Санжари" у Полтавській області. Протягом періоду обсервації (14 днів) медики проводитимуть медико-санітарне спостереження як мінімум двічі на день всіх, хто перебуває в ізоляції.