Евакуація українців з епіцентру спалаху коронавірусу – китайського Уханя – є питанням днів. Затримка пов’язана з мінімізацією ризиків. Про це повідомив прем’єр-міністр Олексій Гончарук на брифінгу після засідання уряду в середу, 12 лютого.
Як зазначається, зараз відпрацьовуються організаційні моменти.
«Літак готовий, декілька об’єктів визначені, на які потенційно може бути здійснена евакуація. Готується схема розміщення. Щойно ми будемо на 100% упевнені, що евакуація не завдасть ризику проникнення інфекції на територію України і поширення її тут, ми буквально миттєво проведемо всі необхідні евакуаційні дії. Це питання днів», – сказав Гончарук.
Зауважимо: евакуація з Уханя мала відбутися 11 лютого.
Після повернення на українців очікує обов’язковий 14-денний карантин. Українцям, які не підпишуть згоду на карантин, відмовлять в евакуації. Попередньо згоду готові підписати 51 людина, серед них – дитина.
Як повідомлялося, станом 12 лютого кількість загиблих від китайського коронавірусу сягнула 1116 осіб. Загалом у світі зареєстровано 45 183 підтверджених випадків інфекції.
Нагадаємо, коронавірус nCoV спалахнув на ринку морепродуктів в Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня.
Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань.
Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.
23 січня було зареєстровано першу смерть від коронавірусу поза епіцентром спалаху – у провінції Хебей. Першу смерть поза межами Китаю було зафіксовано 1 лютого – на Філіппінах.
Через епідемію влада Пекіна скасувала всі святкові заходи з нагоди Нового року за місячним календарем. Щонайменше вісім китайських міст – Ухань, Ечжоу, Хуанганг, Чібі, Цяньцзян, Чжицзян, Цзинмень і Сяньтао – ізолювали.
31 січня ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію у світі.
3 лютого Кабмін затвердив план для запобігання коронавірусу. Як стало відомо 5 лютого, системи для виявлення коронавірусу прибули на українську митницю.
11 лютого ВООЗ дала китайському коронавірусу офіційну назву – COVID-19.