Два головних історичних завдання, що стоять перед Україною, — деколонізація (тобто досягнення остаточного політичного та культурного суверенітету) та розбудова ефективної (а отже, ринкової) національної економіки, — доведеться виконувати в різних режимах. Про це пише експерт Тижня Максим Віхров.
«У питаннях оборони та націєбудівництва будь-яка правляча команда може покладатися на національну більшість, а також на активну й дуже консолідовану державницьку меншість. Причому ця меншість готова обстоювати національні інтереси і без підтримки влади та навіть усупереч їй. А от у справі побудови капіталізму такого союзника у влади поки що немає. Тому всі ринкові реформи доведеться проводити в режимі «революції згори», не знаходячи надійної точки опертя в суспільстві», – йдеться в матеріалі.
Звичайно, зауважує Віхров, прокапіталістична меншість у суспільстві існує. Однак поки що жоден український клас не продемонстрував здатності впливати на прийняття рішень в економічній сфері. Податковий Майдан 2010 року був і поки що залишається прецедентом, до того ж не дуже успішним.
Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»