Український тиждень № 42 (622) від 17 жовтня, 2019

Зміст номеру:
Прихильники серіалу «Слуга народу», які вважали, що війну в житті можна припинити так само легко, як у третьому сезоні цього «кіношедевра», муситимуть змиритися з тим, що реальність усе ж таки відрізняється від фільму й швидкого хепі-енду очікувати не варто.
Денис Казанський
Політика
Цьогоріч людство відзначає круг­лу дату, навіть дві, опосередковано пов’язані одна з одною.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Навіщо правляча партія змінила склад ЦВК і хто в найближчі роки рахуватиме голоси українців
Роман Малко
Політика
Місяць тому Тиждень (див. № 37) випустив номер, присвячений судовій системі. Серед матеріалів був текст під назвою «Зламати систему». У ньому, зокрема, йшлося про претензії до роботи Вищої ради правосуддя (ВРП), однак не було подано позицію цієї структури.
Станіслав Козлюк
Політика
Чому суспільний запит на ринкові реформи такий низький
Максим Віхров
Економіка
Яких змін зазнає український сектор експорту послуг у разі припинення великого транзиту російського газу
Олександр Крамар
Економіка
Попри активні зміни в риториці на Заході, попри «значні кроки» та «прагнення миру» сподівань на швидке припинення російської агресії немає.
Юрій Лапаєв
Політика
Багато експертів погоджується з думкою про нову холодну війну в Європі. Та сама політична напруженість, такий самий поділ на табори, схожа гонка озброєнь. Поруч із розробкою новітніх зразків ОВТ лишається актуальною необхідність відновити навички військових користуватися тим, що вже є в їхньому розпорядженні.
Олександр Гайворонський
Світ
Щоб дізнатися про стан системи бойової підготовки в Збройних Силах України та перспективи переходу на стандарти НАТО в навчанні, Тиждень зустрівся з начальником Головного управління підготовки — заступником начальника Генерального штабу ЗС України полковником Олексієм Тараном.
Юрій Лапаєв
Суспільство
Які новітні види озброєння можуть з’явитися в українському війську вже найближчим часом
Володимир Заблоцький
Суспільство
Атака на Північну Сирію почалася. При цьому Туреччина лише частково використовує власних солдатів. Сирійські повстанці діють як турецькі наземні війська. Більшість із них — радикальні ісламісти
Альфред Гакенсберґер
Світ
Як на тлі згасання американської гегемонії зазнають краху регіональні альянси США
Марк Войджер
Світ
Можливо, курдам шлях до Ідліба слід було назвати «Трамповою автострадою» або «Мистецтвом укладати угоди» в курдському перекладі.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Чому наслідком миротворчих зусиль французької дипломатії в Грузії у 2008 році стала легітимізація російських загарбань
Алла Лазарева
Світ
Що більше кожен може озвучувати свою думку, то різноріднішими стають відносини. Як масовий туризм псує мандри, так і більша залученість до політики не посилює демократію
Генрик М. Бродер
Світ
Якою мірою РФ домінує в білоруській економіці
Сяргєй Пульша
Світ
Німеччину вжахнув теракт антисемітського спрямуван­ня. Минулого тижня в місті Галле, розташованому в східнонімецькій федеральній землі Саксонія-Ангальт, злочинець-правоекстреміст намагався прорватися в синагогу, щоб влаштувати там масове вбивство. Коли це не вдалося, він просто на вулиці, доки його не заарештували, застрелив двох людей.
Ріхард Герцінґер
Авторські колонки
Як китайський технологічний концерн Huawei, другий у світі виробник мобільних телефонів і найбільший у світі постачальник мережевого обладнання, хоче подолати наслідки санкцій США. Репортаж із самого серця державного ворога Сполучених Штатів
Марк Ковальський
Світ
Нобелівську премію з хімії отримали Джон Ґудінаф, Стенлі Віттінґем та Акіра Йошино за розробку літій-іонних батарей
Олег Фея
Наука
70 країн світу використовують соціальні мережі для маніпулювання суспільною думкою. В Оксфордському університеті проаналізували, як саме вони допомагають у поширенні пропаганди та дезінформації, зокрема й в Україні
Катерина Койдан
Наука
Як часто вам доводилося спостерігати ситуацію, коли новина розійшлася просторами інтернету зі швидкістю звуку, а через кілька годин за тим самим лінком на вас чекає стандартна фраза «Помилка 404» або «Такої новини не знайдено»?
Ніна Кур’ята
Авторські колонки
В оповіданні «Перетворення» Франц Кафка раптом розгортає перед читачем доволі макабричну картину: прокинувшись уранці від полохливого сну, комівояжер Ґреґор Замза заскоченим тим, що з якоїсь причини більше не володіє своїм людським тілом, адже обернувся на почварну комаху.
Тарас Лютий
Авторські колонки
Філософські та літературні пошуки Віктора Домонтовича
Віра Агеєва
Історія
Віце-президентка, член правління Американської асоціації музеїв, музейна консультантка Елейн Ґуріан в інтерв’ю для Тижня розповіла про нові підходи та актуальні питання сучасної музеології, створення музейних установ, присвячених травматичним подіям, та демо­кра­тизацію, у якій ці організації можуть допомогти громадянському суспільству.
Ганна Трегуб
Культура
Ольгу Токарчук багато перекладають, і увага до її творчості серед читачів із різних куточків світу є головною підставою для вручення Нобелівської премії.
Володимир Панченко
Авторські колонки
Якщо сприймати життєві випробування як шанс навчитися робити щось нове і корисне, долати їх буде не так важко. Але, мабуть, луганчанин Віталій Андрієць і сам не очікував, що зміни будуть аж такі кардинальні, що з копірайтера він перетвориться на... теслю. І не простого робітника, а наставника для хлопчиків, у яких поруч немає батька.
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Сідаючи з дружиною в літак у Варшаві, ми ще нічого не знали, а коли за годину приземлилися у Львові й дружина ввімкнула телефон, а з ним і контакт зі світом останніх новин, то аж підскочила з радості, вигукнувши: «Ольга Токарчук отримала Нобеля!».
ОНУХ
Авторські колонки