Брак кадрів є великою проблемою абсолютно для всіх родів військ. Вирішувати її треба комплексно, самим збільшенням грошового забезпечення питання не зняти. Про це в інтерв’ю Тижню заявив екс-командувач Десантно-штурмових військ Михайло Забродський, якого обрано до Верховної Ради за списком «Європейської солідарності».
За його словами, останні 10–15 років, відколи в Україні стали розбудовувати контрактну армію, усі зміни відбувалися з дуже істотним запізненням. Простий приклад – уряд підвищив зарплату військовим з 1 січня, але де факто солдати і офіцери починають отримувати збільшене грошове забезпечення на раніше ніж через два-три місяці, а за цей час змінилися ціни і ситуація на ринку праці.
«Я скажу річ, відому в колі професіоналів, але про яку не говорять на широкий загал. Коли є організаційна структура, умовно кажучи, кістяк, то наростити м’язи значно легше. Військова частина може бути укомплектованою на 50% і менше, але завдяки оперативному резерву чи, якщо треба, мобілізації її можна розгорнути до повного штату. Ми починаємо забувати один із гірких уроків 2014-го: важко створювати підрозділи буквально з нуля, коли вони в мирний час існували лише на папері. папері. Потрібні були люди на всі ключові посади: від командира до кухаря. Тому сьогодні в разі необхідності поповнювати військові організми, які вже існують, буде значно легше, ніж створювати з початку», – розповів він.
Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»