Український тиждень № 34 (614) від 21 серпня, 2019

Зміст номеру:
Західні країни розморожують відносини з Росією. Спочатку її повернули до Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) без жодних наслідків за анексію Криму та війну на Донбасі. Тепер відбулася доволі тепла зустріч між президентом Франції Емманюелем Макроном та президентом РФ Владіміром Путіним.
Станіслав Козлюк
Політика
Коли я писав статті про переддень аварії на ЧАЕС і про те, як СРСР приховував ядерні катастрофи, то не думав, що незабаром доведеться повернутися до цієї теми. Та схоже на те, що в Росії стався ядерний вибух і вони використали свою стару схему: відмовчуватися, відбріхуватися і заплутувати.
Олег Фея
Авторські колонки
Чим запам’ятається 14-й очільник Генпрокуратури
Андрій Голуб
Політика
Чому заохочувати російську політеміграцію до України — погана ідея і чим саме вона загрожує
Максим Віхров
Політика
Те, чого найбільше боялися прибічники «ЛНР-ДНР», виконали ватажки терористів, а не київська «хунта»
Денис Казанський
Економіка
Дешевий долар провіщає лихо для економіки України
Любомир Шавалюк
Економіка
На яких засадах базується екологічна політика та якими є засоби її реалізації
Віктор Вовк
Економіка
Мало не в кожного з нас є серед друзів колишні «наші», які свого часу виїхали за кордон чи то ще за СРСР, чи то вже за незалежної України, але вони стежать, переймаються, вболівають, подеколи активно допомагають.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Як змінювався формат відзначання Дня Незалежності на державному рівні
Роман Малко
Політика
Головні віхи української незалежності, важливі уроки й актуальний порядок денний для чинної влади
Володимир Василенко
Політика
Екс-командувач ДШВ, обраний до Ради за списком «Європейської солідарності», про парад, статути й військову науку
Дмитро Крапивенко
Суспільство
Франція ніколи не була радянською республікою, проте військові паради до Дня взяття Бастилії в Парижі відбуваються щороку.
Алла Лазарева
Авторські колонки
Як змінилося святкування Дня Незалежності України на Донеччині з початком воєнних дій
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Після десятиліть роззброєння Росія працює над арсеналом сучасної ядерної зброї. Однак які в Москви на нього плани, ніхто не знає. З Росії лунають суперечливі заяви. Важко оцінити загрозу й для Німеччини
Павєл Локшин
Світ
Комуністи вимагають чесних виборів, розмахуючи для підсилення ефекту портретами Сталіна. Звучить як іронічна роз­в’яз­ка п’єси італійського дра­матурга-абсурдиста Даріо Фо. Що далі? Міжнародна спілка ксенофобів? Посібник для Ліги анархістів?
Едвард Лукас
Авторські колонки
Туреччина вчергове опинилася на роздоріжжі
Михайло Якубович
Світ
На Далекому Сході відбувається паралельна ескалація багатьох конфліктів. Оскільки жоден регіон так геостратегічно не схожий на Європу, як Південно-Східна Азія, то для кращого розуміння можна провести певні аналогії. Тоді Південна Корея перетворюється на Польщу, Японія на Німеччину, а Північна Корея на Албанію
Клаус Ґайґер
Світ
Прокурор із Кельна переслідує людей, які поширюють в інтернеті ненависть і цькують інших. Це боротьба одинака, і такою вона є ще й тому, що Facebook і Twitter не допомагають йому настільки, наскільки могли б
Марк Пфіценмайєр
Світ
Як конспірологічні теорії виходять за межі маргінальності в соціальних мережах та очорнюють інформаційний простір
Ольга Ворожбит
Світ
«Щоб побачити справжні дива, просто озирнися навколо», — каже головна героїня реклами мобільного оператора, де окрім 4G свої півтори хвилини слави отримує внутрішній туризм.
Тетяна Микитенко
Авторські колонки
Вислів Авґустина Аврелія зі «Сповіді» водночас бентежить і захоп­лює: «Я знаю, чим є час, допоки хтось не спитає мене про нього». Зважаючи на цю неоднозначність, прочитання розвідки норвежця Трюльса Вюллера «Що таке час» годилося б визнати новою нагодою пізнати таємничість часоплину з урахуванням різних підходів до нього.
Тарас Лютий
Авторські колонки
Антикомуністична співпраця української та польської діаспор
Любов Крупник
Історія
Пустовійтівка (Роменський район Сумської області) не ідеальне місце для прикрих рефлексій щодо української історії козацьких часів.
Володимир Панченко
Авторські колонки
Відомий шведський експерт із трендів про зміни ціннісних вимірів та їхній вплив на конструювання статусу сучасної людини й про те, як дизайн вчить відповідальності.
Ганна Трегуб
Культура
Яким було українське «неофіційне мистецтво» в добу соцреалізму
Оксана Баршинова
Культура
Микола Чопенко родом із Павлограда, міста на межі Дніпровської та Донецької областей.
Антон Лисенко
Суспільство
Приблизно півроку тому я зустрівся в Києві з представниками українського Аспен Інституту — міжнародної неприбуткової організації, яка має своє історичне коріння в США й заснована 1949 року як Інститут із гуманістичних досліджень.
ОНУХ
Авторські колонки