Едвард Лукас: За кілька днів союзникам США доведеться дипломатично визнати Гуайдо, який нічого не вирішує

31 Січня 2019, 13:53

За кілька днів Великій Британії і сімом іншим союзникам США доведеться виконувати обіцянку й услід за Сполученими Штатами позбавити дипломатичного визнання владу, яка фактично керує Венесуелою, і надати його Хуану Гуайдо, який нічого не вирішує. Про це на сторінках Тижня пише Едвард Лукас, старший віце-президент Центру аналізу європейської політики (СЕРА, Варшава й Вашингтон).

 

Він констатував, що Гуайдо, очільник Національної асамблеї Венесуели та самопроголошений виконувачем обов’язки президента країни, має демократичний мандат, але не владу.

 

«Розірвання дипломатичних відносин із режимом, який тобі не подобається, є поширеною, хоча зазвичай і неефективною тактикою, що має символічне значення в міжнародних справах. Однак визнавати політичну силу, яка не контролює ані кордонів, ані поліції, ані армії, ані судів у країні, — стратегія незвична та ризикована. Конфіскувати іноземні активи Венесуели, як-от золото, що зберігається в Банку Англії, і передати їх опозиції — це теж щось новеньке. Такий крок може бути оскаржено в суді, до того ж він створює химерний прецедент», — пояснює експерт.

 

За його словами, якщо очолюваний американцями рух здобуде перемогу в Каракасі, усі ці тривоги не матимуть значення, та якщо Мадуро не захоче гідно піти, то у країні може спалахнути громадянська війна.

 

«Ми вже бачили на Кубі та в Зімбабве, що західні дипломатичні й економічні санкції не дуже-то сприяють усуненню поганих режимів від влади чи реформам. Що як російські «найманці» (наступники «радянських радників» часів холодної війни) допоможуть режиму Мадуро міцно вчепитися за владу? Чи відповідати нам тим самим? А що як режиму нададуть підтримку китайці? Зрештою, замість звичайного путчу може спалахнути громадянська війна, у якій могутні іноземні сили підтримуватимуть місцевих ставлеників, як це було в Сирії».

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»