Український тиждень № 5 (585) від 31 січня, 2019

Зміст номеру:
Термін подачі документів до ЦВК від кандидатів на посаду президента спливає.
Андрій Голуб
Політика
Багата на нафту країна з хаотичною владою потрапила під приціл Адміністрації президента США. Венесуела не Ірак. Однак тривога, яку викликають серед західного альянсу задерикуваті зовнішньополітичні маневри американського президента, вельми знайома.
Едвард Лукас
Авторські колонки
До яких трюків вдаються кандидати у виборчій кампанії, щоб достукатися до серця виборця
Роман Малко
Політика
Які наслідки може мати вирок екс-президентові Віктору Януковичу в державній зраді
Станіслав Козлюк
Політика
Чому українське машинобудування не померло, як це прогнозувалося, після розриву кооперації з Росією та завдяки чому розвивається
Олександр Крамар
Економіка
Як ведеться інформаційно-психологічна робота з дітьми на окупованих територіях
Юрій Лапаєв
Суспільство
Я взагалі-то гадав, що ця новина викличе більший резонанс: минулої неділі в Парижі відбулася демонстрація «червоних шаликів», яка зібрала 10,5 тис. прибічників… нинішньої французької влади на противагу акціям «жовтих жилетів», які лихоманять країну вже третій місяць поспіль.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Що мало б лежати в основі інтеграції України в об’єднану Європу, щоб потім не сталося «Укрекзіту»
Олександр Крамар
Світ
Тезу про те, що національні держави ось-ось мають поступитися місцем новим формам організації життя, можна почути все частіше.
Максим Віхров
Світ
По закінченні Другої світової війни перед зруйнованою економічно та політично Європою постало завдання відновитися, але зробити це на принципово інших, ніж раніше, засадах. Насамперед ішлося про подолання споконвічного франко-німецького антагонізму, що принаймні в ХХ столітті робив Європу джерелом війн.
Ігор Лосєв
Авторські колонки
Національна ідентичність у ХХІ столітті з погляду соціології
Данило Судин
Суспільство
Євроскептицизм живиться з бюрократизму європейської політики та з відстані в часі, що утворилася від моменту заснування ЄС
Алла Лазарева
Світ
Чому криза в українському футболі пішла на користь українським футболістам
Іван Вербицький
Суспільство
Проголошення Хуана Ґуайдо тимчасовим президентом заганяє в кут правителя Венесуели Мадуро. Можливо все: дипломатичне рішення, громадянська війна — аж до латиноамериканської великої пожежі
Тобіас Койфер
Світ
У Дональда Трампа за спиною вражаючі успіхи, і він дуже добре відчуває настрої. Але через це виникають реальні проблеми
Ансґар Ґрав
Світ
Військовий аспект протистояння Вашингтона і Пекіна
Володимир Заблоцький
Світ
Французький рух «жовтих жилетів» не лише інтригує назвою, а й викликає у світі водночас інтерес і здивування.
Мішель В’євйорка
Авторські колонки
Технології заволодівають нашим життям. І для кращого життя ми надаємо свої дані. Мусимо вірити, що вони добре захищені. Ми живемо в цифровому феодалізмі?
Світ
Тиждень обговорив із французьким істориком причини неуспіху української делегації на Паризькій мирній конференції 1919-го та наслідки цих переговорів про завершення Першої світової війни для Європейського континенту.
Алла Лазарева
Світ
Понад усе прагнучи нових облич, здається, ми досі не готові до того, щоб вони з’являлися. Бо нові — це не просто не старі, а ті, хто став лідером за іншими принципами, ніж попередники.
Єлизавета Гончарова
Авторські колонки
Чи дозволено сказати, що популярність телебачення не минає? Видається, що це навряд чи так.
Тарас Лютий
Авторські колонки
Як єврейські націоналісти співпрацювали з Центральною Радою
Ярослав Тинченко
Історія
Якою побачив Січ полтавський послушник у середині XVIII століття
Владислав Грибовський
Історія
Головний режисер Одеського національного театру опери та балету в інтерв’ю Тижню розповів про важливість елементу гри й драматургії для оперної вистави та Україну як простір можливостей для оперних постановок на національних і незалежних сценах.
Ганна Трегуб
Культура
Колись хворобливий хлопчик із села, який зростав без батька й захищав себе та матір від кулаків вітчима, став майстром бойових мистецтв, тренером першої категорії КДЮСШ «Динамо», потім захисником України в складі добровольчого батальйону ЗСУ «Фенікс» при 79-й Миколаївській десантній бригаді. А тепер разом із однодумцями розвиває спортивно-патріотичний напрям для дітей та дорослих на Київщині.
Олена Гула
Суспільство
Наші діаспорні приятелі та знайомі послідовно підтримують традицію відзначання православних свят, і тому початок року — нескінченний потік подій, визначених церковним календарем у його юліанському варіанті.
ОНУХ
Авторські колонки