Прем'єр-міністр Британії Тереза Мей заявила, що переговори між Євросоюзом і Британією щодо Brexit зайшли у глухий кут. Про це у п'ятницю, 21 вересня, передає "Європейська правда".
"Якщо ЄС вважає, що я погоджуся на ці умови, то він суттєво помиляється" – заявила вона, наголошуючи на неприпустимості економічного відокремлення Північної Ірландії від решти Британії.
За її словами, інший варіант, за яким Британія лишається у європейській економічній зоні і підкоряється усім європейським правилам, також неприпустимий.
"Я завжди говорила, що відсутність угоди краще ніж погана угода. Однак я також говорила, що вийти з ЄС з угодою буде найкращим варіантом, тому запропонувала третій шлях. Вчора Дональд Туск заявив, що наші пропозиції підривають єдиний ринок, не пояснивши причин. Тому ми у глухому куті", – заявила Мей.
"На нинішньому пізньому етапі переговорів неприпустимо просто відкидати позицію іншої сторони без детальних пояснень і зустрічних пропозицій" – наголосила вона.
За словами Мей, ЄС повинен надати пояснення того, що саме заважає досягнення угоди і запропонувати альтернативи.
"Поки цього не станеться, ми не зможемо досягти будь-якого прогресу", – зазначила Мей.
Нагадаємо, 3 серпня координатор ЄС з Brexit Мішель Барньє заявив, що виступає проти ключових пропозицій прем’єра Британії Терези Мей щодо майбутньої торговельної угоди. За його словами, плани "загальної книги правил" щодо товарів, але не послуг – не в інтересах ЄС.
Переговори між Лондоном та Брюсселем мають неформальний кінцевий термін до кінця жовтня, але Барньє сказав, що їх можуть продовжити до середини листопада.
21 червня у Британії парламент ухвалив урядовий законопроект щодо Brexit. Тереза Мей назвала ухвалення законопроекту "найважливішим кроком" у забезпеченні "гладкого" виходу Британії з ЄС.
Крім того, 24 травня стало відомо, що Мей попросить ЄС про другий перехідний період Brexit до 2023 року, щоб уникнути "жорсткого кордону" в Ірландії.
Як повідомлялось, 13 грудня 2017 року Європарламент проголосував за початок другого етапу переговорів щодо виходу Великої Британії з Європейського союзу.
Додамо, під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit). При цьому 62% Шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit. Правляча в регіоні Національна партія закликала до проведення окремого референдуму, якщо позиція Шотландії буде прогнорірована під час переговорів з Брюсселем щодо Brexit.