Європейський союз відреагував на нові заяви Росії, яка знову звинуватила Україну в збитті літака рейсу МН17 над Донбасом у 2014 році, зазначивши, що повною мірою довіряє результатам розслідування міжнародної слідчої групи, яка дійшла висновку, що пасажирський літак збили російські військові. Про це заявив речник ЄС.
"Європейський Союз має повну довіру до роботи, проведеної міжнародною слідчою групою, а також висновкам, що були зроблені у ході незалежного, професійного та неупередженого розслідування", – наголосили в ЄС.
Нагадаємо, 17 вересня начальник Головного ракетно-артилерійського управління Міноборони РФ Нікалай Паршін заявив, що ракета зенітно-ракетного комплексу "Бук", яка збила у 2014 році малайзійський "Боїнг" рейсу MH17, була виготовлена у місті Далгапрудній, що у Московській області, у 1986 році і відправлена в Україну, звідки більше не поверталася до РФ. У свою чергу, секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олександр Турчинов заявив про неправдивість заяви Міністерства оборони Росії про те, що ракета, з якої у 2014 році над Донбасом був збитий малайзійський "Боїнг" рейсу MH17, нібито має українське походження.
Нагадаємо, 7 липня Україна і Нідерланди підписали двосторонню угоду про міжнародне правове співробітництво стосовно злочинів, пов’язаних зі збиттям літака рейсу МН17. Метою угоди є врегулювання питань, що стосуються або виникають у зв’язку з переслідуванням і засудженням у Нідерландах осіб за злочини, пов’язані зі збиттям літака рейсу МН17. 12 липня Верховна Рада України прийняла за основу і в цілому законопроект №0194, який ратифікує угоду між Україною та Нідерландами про міжнародне правове співробітництво щодо злочинів, пов’язаних зі збиттям літака рейсу MH17 Малазійських авіаліній 17 липня 2014 року.
Нідерланди та Австралія офіційно звинуватили Росію відповідальність за збиття малайзійського «Боїнга» на сході України у 2014 році.
Boeing 777 компанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий бойовиками на сході України 17 липня 2014 року. На борту перебувало 298 осіб, з них 196 – громадяни Нідерландів. В авіакатастрофі не вижив ніхто. Слідство встановило, що літак був збитий ракетою зенітно-ракетного комплексу "Бук", який виробляли в СРСР, а нині виробляють у Росії.